ВК “Прометей” вдруге переміг “Партизан” та вийшов у чвертьфінал Кубка ЄКВ-2024

prometey

21 грудня відбувся матч-відповідь 1\8 фіналу Кубка ЄКВ - другого за значимістю єврокубкового турніру.

У ньому ВК “Прометей” зустрічався із сербським клубом “Партизан” з міста Белград – чинним чемпіоном Сербії та володарем національного Кубка та Суперкубка.

Дніпрянам достатньо було виграти два сети, аби потрапити до історичного для себе чвертьфіналу єврокубкового турніру. Команда Андрія Левченка справилася із поставленим завданням майже без проблем.

Кубок ЄКВ 2023-2024. 1\8 фіналу. Матч-відповідь

21 грудня (четвер)

“Партизан” (Белград, Сербія) – ВК “Прометей” (Дніпро, Україна) – 0:3 (15:25, 23:25, 21:25)

Стартовий склад ВК “Прометей: Вієцький (набрав 8 очок), Щитков (3), Терьоменко (6), Дрия (7), Станкович (5), Єрещенко (13), Брова (л), Бойко (л). На заміну виходили: Янчук (7), Гладенко (4), Шаповал (0), Кривобок (0).

Спершу, хочеться зазначити, що польський блокуючий Давід Дрия завершив реабілітацію після травми і сьогодні з’явився у стартовому складі “червоно-білих”.

Старт матчу виявився вдалим для дніпрян: Ян Єрещенко двічі реалізував атаки, а Дмитро Терьоменко подав ейс (3:0). Перевага і далі зростала (14:5 – 18:9), поки не стала подвійною і, найголовніше, недосяжною для суперника - 25:15.

У другій партії сербські волейболісти трохи прийшли до тями та з перших розіграшів заволоділи перевагою (3:7 – 10:12). Однак власні помилки і їх відсутність у “червоно-білих” перетворили рахунок у рівний (13:13). І наставник, і гравці “Партизану” помітну нервували, що призвели до отримання жовтої та червоної карток. Паритет тримався майже до кінцівки сету (23:23). Суперник подав подачу в аут, а “Прометей” у наступному епізоді поставив подвійний блок - 25:23.

2-0 за сетами, а це означало, що підопічні Андрія Левченка достроково виходять у чвертьфінал Кубка ЄКВ-2024!

Наступний сет вже не мав ніякого турнірного значення і це дало змогу сербам грати трохи розкутіше (4:10 – 14:16). Однак, ближче до кінцівки партії дніпряни додали агресивної подачі та ейсом Дмитра Янчука зрівняли рахунок (19:19). Помилки сербів та максимальна концентрація “Прометея” у потрібний момент дозволила завершити гру із “сухим” рахунком - 25:23 та 3-0.

Додамо, що і цього разу, “Прометей” переважав суперника за блоками (11 проти 3) та ейсами (7 проти 1).

У чвертьфіналі, який відбудеться вже у 2024 році, “Прометей” зіграє проти турецького клубу “Фенербахче”.