Упевнена гра з рівноцінними замінами: «Прометей» починає сезон із двох перемог

Різниця між першими двома суперниками «Прометея» в чемпіонаті України полягала лише в тому, що «Полтавчанка» є новачком Суперліги. В іншому – це приблизно однакові за рівнем команди. Ідентичні зустрічі вони провели й проти кам’янчанок: підопічні Анатолія Воліченка набрали 31 бал, чернігівчанки ж спромоглися на 27 очок.

Звісно, бажання боротися за перемогу вистачає як «Полтавчанці», так і «Університету». Проте в матчах з клубами високого рівня цього замало. Адже волі до перемоги тим же «червоно-білим» теж не позичати. Тому тут уже вирішальну роль відіграють інші фактори, наприклад, клас команди. У сьогоднішньому протистоянні підопічним Володимира Жули його явно бракувало.

Впадала в очі й різниця у фізичній підготовці команд. Волейболістки «Університету» не встигали за швидкими атаками своїх опоненток: якщо поглянути на статистику, то вони не заробили жодного балу блоком. Тренер гостей вимушений був брати тайм-аут уже на перших хвилинах гри, коли його підопічні «горіли» 3:0.

Жвавий початок від кам’янчанок збентежив чернігівчанок, які тривалий час не могли «знятися». Шанс на це в них був у затяжному п'ятому розіграші, проте Катерина Дудник та Шара Венегас просто в неймовірних стрибках залишили м’яч у повітрі. Після цього до круглого смачно приклалася Марина Мазенко – 5:0. Центральна блокуюча сьогодні вийшла в старті замість Діани Мелюшкиної та відіграла весь поєдинок.

Кат-шот Анастасії Крайдуби та ейс Дудник зробили очки «Прометея» двозначними - 10:1. Під ритмічні звуки барабана, які лунали з фан-сектору господарок, кам’янчанки продовжували нарощувати свою перевагу й у підсумку святкували перемогу в першому відрізку гри - 25:8. Варто відзначити, що наша команда в цій зустрічі зробила ставку на другий темп: Алла Політанська в основному асистувала на фланги, де почергово завершували атаки наші догравальниці та діагональні. Тому не дивно, що Дар’я Дрозд та Марина Мазенко на двох набрали лише 12 очок.

Та ж Марина Мазенко відкрила лік забитим голам «Прометея» у другій партії. Блок-аут Даямі Санчес, яка змінила Катерину Дудник, збільшив перевагу «червоно-білих» - 3:0. Згодом у кубинки пройшла силова подача - 6:1. У гравців «Університету» відчувалися проблеми з доведенням, через що вони частенько вимушені були не атакувати, а просто переправляти ігровий снаряд на нашу половину майданчика.

У середині другої партії почала брати на себе ініціативу Катерина Сільченкова. Спочатку догравальниця «загнала під шкіру» м’яч блокуючим - 9:3. А через декілька розіграшів наші дівчата розіграли класну комбінацію: Дрозд зробила обманний стрибок, тим самим відволікла суперниць, Політанська відпасувала на Сільченкову, а та добила до підлоги - 13:4. До речі, Катерина стала кращим снайпером матчу (14). До кінця сету вона ще неодноразово раділа заробленим очкам, проте перемогу «Прометею» принесла помилка «Університету» - 25:10.

Заключний відрізок матчу від перших двох майже не відрізнявся. Кам’янчанки почали зі спурту - 3:0. Подобалася стабільна гра господарок у цьому й вчорашньому протистояннях. Незважаючи на регулярні заміни тренерського штабу, провалів у грі «Прометея» не спостерігалось. Усі волейболістки продемонстрували якісну гру, зокрема Анна Харчинська. Діагональна заробили 10 очок, а «зв’язка» регулярно підключала до атак спортсменку із 6-ї зони, що було несподіваним для гостей.

Деякий час тримався відрив у шість очок - 12:6. Але, як з’ясувалося, в цей час «червоно-білі» просто брали розбіг. Про це потім сигналізувала гармата Катерини Дудник, яка не помітила блоку суперниць - 15:7. Далі наша догравальниця «зачохлила» Софію Тимошенко та приблизила «Прометей» до перемоги в цій зустрічі, яка після цього розіграшу настала дуже швидко - 25:9. Отже, «червоно-білі» розпочинають чемпіонат України з двох упевнених перемог.

«Прометей»: Дудник, Мелюшкина, Дрозд (к), Політанська, Сільченкова, Китипова, Крайдуба, Харчинська, Санчес, Дуденок (л), Мазенко, Венегас (л). Тренер – Денис Зуй.

«Університет»: Жула, Кімейчук (л), Махатадзе, Камінська (к), Кравчук, Шульга, Шевченко, Миронцова, Білоконська, Тимошенко. Тренер – Володимир Жула.

Судді: Лемещук Сергій - Босенко Володимир.

Тривалість матчу: 51 хв. (16+18+17)

Набрані очки: 75-27 (44-17 – атака, 6-0 – блок, 5-0 – ейси, 20-10 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Сільченкова (14) – Шевченко (6).

12 вересня. Кам’янське. СК «Прометей». Глядачі: 207.