«Прометей» завершує 2020-й перемогою над головним конкурентом у Суперлізі

Протистояння між «Прометеєм» та «Хіміком» у 7-му турі Суперліги все розставило на свої місця, а якщо бути точнішим, то залишило. «Червоно-білі» завдяки перемозі над своїм головним конкурентом закріпилися на вершині турнірної таблиці ще міцніше. Зі свого боку підопічні Євгена Ніколаєва, навіть незважаючи на невдалий виїзд до Кам’янського, другої позиції в чемпіонаті також не втратили.

Поєдинок між лідерами передбачав боротьбу за кожен м’яч, низку видовищних комбінацій та затяжних розіграшів. Чудово, що все так і відбулося. Якщо ж говорити про склади команд, то обидва наставники прогнозовано з перших хвилин випустили гравців основної обойми.

На початку зустрічі на подачі Ольги Скрипак «Хімік» здійснив спурт - 0:4. Зв’язуюча прицільно подавала, а наші волейболістки в цей момент ніяк не могли підлаштувати руки для якісного доведення. «Прометей» «знявся» завдяки пострілу Катерини Дудник. Южненки сьогодні трохи вправніше за кам’янчанок діяли на блоках (9 проти 13). Крім того, вони встигали підстраховувати одна одну на відскоках та скиданнях. Саме через це й контролювали хід подій на майданчику більшу половину стартової партії – 2:6.

Звісно, були в наших суперниць і помилки. Наприклад, перестаралася з силою удару Юлія Бойко, хоча в тому епізоді Кристина Нємцева, продемонструвавши нагострену реакцію, ледве-ледве впоралася з планером Дудник. Потім своє слово сказала Даямі Санчес, кілька разів перехитривши опоненток на сітці - 6:6. Любо було спостерігати за грою обох колективів, але ніяк не за тим, як «Хімік» знову почав віддалятися від «червоно-білих» за очками – 9:13. Перевага южненок в чотири бали, плоди якої гості пожинали в дебюті зустрічі, зберігалася певний час.

Втім, здалося, що підопічні Євгена Ніколаєва зарано повірили в свою перемогу в даному сеті, бо згодом їхнє лідерство почало танути просто на очах. Як заявила після гри догравальниця команди суперниць Оксана Яковчук, «Хімік» більше помилявся, ніж «Прометей» у цьому матчі, мабуть, саме тому й поступився. А й справді, дівчата хибили на рівному місці: наприклад, у затяжному розіграші не розібралися, кому йти на м’яч; також варто згадати аут з подачі Анастасії Маєвської, який приніс перемогу кам’янчанкам – 25:22.

У другій партії «Прометей» відразу ж заволодів ініціативою, не дозволивши гостям жодного разу повести в рахунку. Звісно, табло неодноразово демонструвало паритет на майданчику, але не цифри на користь опоненток. Це дуже важливо, і насамперед у психологічному плані, бо, як правило, в наздоганяючого колективу після серії невдач у кінцевому підсумку опускаються руки.

Два поспіль ейси Анастасії Крайдуби призвели до пристойного, як для подібного рівня протистояння, відриву господарок - 9:4. Легіонерка южненського клубу Жасмін Снід не вперше невпевнено зіграла в повітрі, ледь доторкнувшись кінчиками пальців до кулі – це аут і 13:9. Через декілька хвилин неймовірно хорошим прийомом відзначилася Дудник, а за ним прослідував потужний удар наших волейболісток - 16:11. Втім, підопічні Ніколаєва все-таки пошарпали нерви «червоно-білим» у цьому відрізку зустрічі, коли зрівнялися по балам - 20:20. На щастя, на більше вони не спромоглися - 25:22.

Натомість третій сет підопічні Петкова програли, хоча для них нічого не віщувало біди. Гра тривалий час йшла нога в ногу - 2:2, 7:7, 13:13. Згодом кам’янчанки зусиллями Дудник та Санчес зробили вагому заявку на перемогу в матчі – 18:15. У цей момент у господарок «випав» прийом, чим вдало скористалися гравці «Хіміка». Локальний успіх результативним пострілом підкріпила Ганна Кириченко – 21:23. «Прометей» не очікував такого розвитку подій, а тому був не готовий врятувати ситуацію - 22:25.

Незважаючи на поразку в попередній партії, господарки жодним чином не підсіли психологічно. Навпаки, як розповіла після зустрічі капітан «червоно-білих» Дар’я Дрозд, команда зробила висновки зі своїх помилок, що й продемонструвала в заключному відрізку протистояння, впевнено здолавши «Хімік» з рахунком 25:20. Отже, «Прометей» завершує 2020 рік перемогою в Суперлізі над головним конкурентом за чемпіонський титул.

«Прометей»: Дудник, Мелюшкина, Дрозд (к), Політанська, Сільченкова, Кітіпова, Крайдуба, Харчинська, Франкевич, Санчес, Ротар (л), Мазенко, Венегас (л). Тренер – Іван Петков.

«Хімік»: Кириченко, Тхайнара, Снід, Нємцева (л), Скрипак, Фролова, Бойко, Степановська (к), Сінгх (л), Яковчук, Великоконь, Маєвська, Хобер. Тренер – Євген Ніколаєв.

Судді: Паєвський Володимир - Гулька Сергій.

Тривалість матчу: 99 хв. (25+25+26+23)

Набрані очки: 97-89 (64-58 – атака, 9-13 – блок, 5-2 – ейси, 19-16 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Дудник, Крайдуба (20) – Кириченко, Тхайнара (17).