«Прометей» витіснив «Хімік» із вершини турнірної таблиці

Якісна гра, емоції та боротьба за кожен м'яч - такими словами можна описати волейболісток “Прометея” в матчах проти “Хіміка”. Сьогодні вони здобули другу поспіль перемогу над діючим чемпіоном України, ще раз підтвердивши свою силу.

Завдяки подвійному блоку Ангеліни Мірчевої та Діани Карпець наша команда першою відкрила рахунок у матчі. Кам’янчанки ніби й не вимикалися зі вчорашньої переможної гри, продовжуючи невимушено заробляти бали. Незадовго до екватора партії, коли на табло горіли цифри 11:6 на користь господарок, Євген Ніколаєв змушений був брати тайм-аут. Проте всі намагання спеціаліста щось донести підопічним були даремними. Адже відразу після нього Діана Франкевич збільшила перевагу свого колективу.

“Прометей” почував себе як риба у воді, й згодом це відобразилося на рахунку - 17:10. Тільки друга 30-секундна перерва струснула “Хімік”: южанки організували спурт (0:6), переманивши на свою половину майданчика впевненість підопічних Андрія Романовича. У нас почали з'являтися помилки, зокрема на прийомі. Втім це не заважало кам’янчанкам лідирувати й надалі - 20:18. Капітан гостей Дар’я Степановська влучним пострілом бал відквитала, а Маєвська й зовсім вирівняла положення в матчі - 20:20. Команди дійшли до вирішальної позначки, де міцнішими нерви виявилися в гостей - 23:25.

Втративши солідну перевагу в першій партії, “Прометей” став грати обережніше в другій. Декілька результативних пострілів й один блок Лайзи Фігуейредо допомогли господаркам відразу ж захопити лідерство - 4:1. Згодом на сітці дотепно зіграла Карпець, перекинувши подвійний блок суперниць, а Дар’я Дрозд «зачохлила» Степановську - 10:5. Все складалося добре для нас, доки ми не підійшли до позначки в 17 пунктів. Цікаво, що так було й в попередньому відрізку зустрічі.

Після чергового тайм-ауту “Хіміка” підопічні Романовича тривалий час не могли “знятися”. Дівчатам не вдавалося будувати результативні атаки, до того ж южанки стали організованіше діяти в захисті. В кінцевому підсумку кам’янчанки свою перевагу розтринькали, а потім навіть дозволили супернику вийти вперед - 19:20. У дуже потрібний для команди момент знайшла свою гру догравальниця Діана Франкевич: спортсменка добре відпрацювала в атаці, а через хвилину вже на блоці. Господарки достойно відповіли підопічним Ніколаєва своїм ривком (6:0) 25:20.

Рахунок по партіям 1-1. Звичайно, вболівальники, які зібралися на трибунах спорткомплексу, бажали повторення сценарію вчорашнього протистояння. Проте “Хімік” хотів зачепитися бодай за одне очко в цьому матчі - 2:6. Наші мідлблокери Карпець та Дрозд не хотіли далеко відпускати гостей - 5:7. Через кілька хвилин блок Катерини Дудник допоміг нам зрівняти рахунок -  10:10. Після цього стало зрозуміло, що “Прометей” вже свого не відпустить. І дійсно, кам’янчанки заграли впевненіше, особливо Франкевич, яка в підсумку стала кращим бомбардиром зустрічі (23 бали) – 25:20.

Четверта й заключна партія матчу була, мабуть, найцікавішою за участю “Прометея” в цьому сезоні. Варто тільки поглянути на рахунок 30:28. Господарки знову взяли ініціативу в свої руки 3:1, проте в певний момент здалося, що в них закінчилося пальне. Перевага кам’янчанок почала танути просто на очах, і ось знову нічия - 21:21. Напруженою, але дуже цікавою вийшла кінцівка сету: врешті-решт фортуна посміхнулася нашій команді - 30:28.

Шість очок з чемпіоном України й за сумісництвом основним конкурентом у боротьбі за «золото» Суперліги - це успіх для нас. Відзначимо, що “Прометей” повертає собі першу сходинку  в турнірній таблиці: наразі в активі підопічних Романовича 15 перемог та 44 очки, а у найближчого переслідувача «Хіміка» - 13 перемог та 39 залікових пунктів.

«Прометей»: Дудник, Карпець, Дрозд (к), Дельрос (л), Дуденок, Мірчева, Єфременко, Ткаченко, Франкевич, Фігуейредо, Лофф да Сільва, Напалкова. Тренер - Андрій Романович.

«Хімік»: Козлова, Нємцева, Скрипак, Фролова, Бойко, Степановська (к), Сінгх, Яковчук, Великоконь, Микитюк, Маєвська, Хобер. Головний тренер – Євген Ніколаєв.

Судді: Володимир Босенко – Михайло Медвідь.

Тривалість матчу: 107 хв. (24+26+24+33).

Набрані очки: 103-93 (60-56 – атака, 17-8 – блок, 8-5 – ейси, 18-24 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Франкевич (24) - Бойко (19).

5 січня. Камянське. СК «Прометей». Глядачі: 1000.