“Прометей” вдруге здолав “Епіцентр-Подоляни” у фінальній серії Суперліги-Дмарт

prometey

7 квітня арена ПВЛУ знову заповнилася вщент, адже на майданчик в рамках другого матчу фінальної серії вийшли чинний чемпіон країни “Прометей” та володар Суперкубка й Кубка України “Епіцентр-Подоляни”.

Суперліга-Дмарт 2023-2024. Чоловіки. Фінал. Друга гра:

7 квітня (неділя)

“Епіцентр-Подоляни” – ВК “Прометей” – 2:3 (19:25, 22:25, 25:21, 25:22, 12:15)

Рахунок у серії: 0-2.

Стартовий склад ВК “Прометей: Шаповал (набрав 10 очок), Щитков (8), Тереьоменко (12), Гладенко (3), Станкович (15), Єрещенко (24), Брова (л), Бойко (л). На заміну виходили: Вієцький (9), Дрия (7), Євстратов (0).

Головний тренер: Флавіо Гулінеллі.

Старт вийшов рівним (7:7), однак кілька ейсів та атака капітана дніпрян Віталія Щиткова, блок його партнерів та помилка подолян створити для “Прометея” комфортну перевагу (12:7). Підопічні Флавіо Гулінеллі набирали темп гри поступово втікали від суперника (17:10). Перший відрізок матчу на свій рахунок записали волейболісти з Дніпра - 25:19.

Далі “бізонів” розізлилися не на жарт і одразу захопили лідерство (6:2) та диктували свій темп гри (15:11). Проте чим ближче наближалася кінцівка партії тим більше скорочувалися відстань між принциповими опонентами (16:14 – 18:17). Зрештою, сербський легіонер “Прометея” Михайло Станкович зробив скидку, реалізував атаку та вивів свій колектив вперед (19:18). Далі був пайп від Яна Єрещенка, скидка Щиткова та ефектна крапка від Дмитра Терьоменка, який подав ейс - 25:22.

Велика перерва, вже не вперше, змінює ситуацію на ігровому майданчику. У третьому сеті гра вирівнялася (3:3 – 7:7 – 15:15). Першими брейкові бали заробили “бізони”, а точніше їх легіонери. Чех Міхал Фінгер та нідерландець Гійс Йорна зіграли в атаці на відмінно (17:15), а Максим Дрозд подав ейс (18:15). Подоляни зберігали концентрацію до останнього розіграшу і, зрештою, мали успіх у цій партії - 25:21.

Далі події стали розвиватися ще цікавіше. Колективи пов’язли у боротьбі за кожен м’яч. Адже для дніпрян цей виграний сет означав завершення матчу перемогою, а для “бізонів” - останній шанс зачепитися за продовження гри (4:4 – 12:12). І знову першими перевагою заволоділи волейболісти з Городка. Діагональний Фінгер двічі забив з другої зони (15:13), а камерунець Кавого реалізував пайп (16:13). “Червоно-білі” ж почалися припускатися власних помилок (15:19). У підсумку, подоляни добилися свого - 25:22 та 2-2.

Нас чекав захоплюючий тай-брейк.

У ньому краще стартували гравці дніпровського колективу (4:0). Проте легіонери “Епіцентру” не збиралися так просто здаватися та згодом вирівняли гру (12:12). Вієцький відігрався від блок, не вдалий відео-челлендж для “бізонів” та подвійний блок дніпрян вирішили долю цього матчу - 15:12 та 3-2 для “Прометея”.

Приз MVP отримав догравальний “Прометея” Ян Єрещенко (24 очки).

Отже, цією перемогою команда Флавіо Гулінеллі подвоїла свій результат та повела у фінальній серії з рахунком 2-0.

Нагадаємо, що фінальна серія матчів триватиме до трьох перемог однієї з команд.

Третій фінальний матч відбудеться 12 квітня о 19:00.