“Прометей” вдруге програв “Хапоелю” та завершив виступ у Кубку Виклику

Prometey

Кубок Виклику 2023. 1\16 фіналу. Матч-відповідь

ВК “Прометей” (Україна) – “Хапоель Мате-Ашер” (Ізраїль) – 1:3 (32:30, 22:25, 20:25, 26:28)

Перший матч – 1:3.

10 листопада 2022 року. Naaman Sports Hall. Акко (Ізраїль)

10 листопада в Ізраїлі відбувся другий матч в рамках 1\16 фіналу Кубка Виклику. ВК “Прометей” знову зустрічався з ізраїльським клубом “Хапоель Мате-Ашер”.

Перший матч завершився з рахунком 3:1 на користь господарів майданчика. Аби пройти в 1\8 фіналу дніпрянам потрібно було спочатку виграти матч з рахунком 3:0 або 3:1, а потім ще й “золотий сет”. Всі інші результати були б на користь суперника.

Порівняно з першим матчем у складі дніпрян відбулися зміни, головною з яких стала відсутність через травму капітана команди Дмитра Шоркіна.

Пару догравальників склали Олександр Томілін та Дмитро Янчук, Денис Велецький та Олександр Гладенко – у центрі сітки, пасуючий Віталій Щитков та ліберо Олександр Бойко.

Старт “Хапоелю” залишився незмінним. Майже весь перший сет “Прометей” був у ролі наздоганяючих, кілька разів їм вдавалося зрівняти рахунок, але не вийти вперед. Вирішальним епізодом стала кінцівка сету, яка перевалила за традиційні 25 очок. Вдалий блок дніпрян та помилка в атаці суперника дозволили підопічним Андрія Левченка виграти перший сет – 32:30.

Друга партія була схожа на першу: рівна гра, потужний та швидкий волейбол. Однак “Прометей” продовжували переслідувати помилки на подачі, а на тому боці майданчика діагональний Євгеній Баннов продовжував заробляти потрібні бали для “Хапоелю”. В результаті, 25:22 на користь ізраїльтян.

У наступному епізоді “Хапоель” від початку диктував свій темп гри та тиснув на дніпрян подачами та атаками першим темпом – 7:2 (9:3, 12:6). Таку подвійну перевагу було складно надолужити, однак дніпряни боролися до останнього і змогли впритул наблизитися до суперника – 18:20. Однак, “Хапоель” зміг вчасно зібратися та все ж таки закінчити сет на свою користь – 25:20. Вигравши дві партії і таким чином заробивши 1 очко, команда Ноама Каца вже мала 4 очки та ще до завершення матчу оформила собі путівку до 1\8 фіналу Challenge Cup 2023.

Зрештою, четвертий сет став формальністю. Дніпряни лідирували, але наприкінці втратили концентрацію та програли партію з рахунком 26:28

У підсумку, 3:1 на користь 20-разового чемпіона Ізраїлю. “Хапоель Мате-Ашер” проходить до 1\8 фіналу Кубка Виклику 2023.

Стартовий склад ВК “Прометей”: Шаповал (набрав 17 очок), Гладенко (17 очок), Янчук (11 очок), Томілін (10 очок), Велецький (10 очок), Щитков (3 очки), Бойко (л). На заміну виходили: Олексюк (0 очок), Патратій (0 очок), Клепко (3 очок), Рябов (0 очок).

Головний тренер: Андрій Левченко.

Стартовий склад “Хапоель Мате-Ашер”: Cтанков, Баннов, Осокін, Гавер, Устінов, Штіфт, Ройтман (л). На заміну виходили: Семеновкер, Або Рукан, Хазан.

Головний тренер: Ноам Кац.