«Прометей» продовжує переможну серію в матчах чемпіонату України проти «Хіміка»

Сьогодні волейболістки «Прометея» здобули свою третю поспіль перемогу над «Хіміком» у рамках чемпіонату України (більше команди в Суперлізі не зустрічалися) та першу – на майданчику ФСК «Олімп». Вкотре підопічні Андрія Романовича здобувають три очки проти южанок у чотирьохсетовому протистоянні.

Тренерський штаб «червоно-білих» цього разу вирішив не тасувати склад замінами під час поєдинку, як це було в попередньому турі, довіривши місце в основі більш досвідченим та підготовленим на цей момент гравцям. Так, у старті кам’янського клубу з’явилися: Дар’я Дрозд/Діана Мелюшкина, Катерина Дудник, Катерина Сільченкова, Анастасія Крайдуба, Лора Китипова та сьогоднішня іменинниця Шара Венегас.

Забігаючи наперед, відзначимо, що наставник «Прометея» кинув у бій з лави для запасних лише одну виконавицю Даямі Санчес, коли в Дудник відверто не пішла гра. Катерина потім, мабуть, все-таки віднайшла причини спаду своєї гри. Бо, повернувшись на майданчик, вона в підсумку стала кращим бомбардиром зустрічі в складі своєї команди (16). До речі, саме подача догравальниці стала вирішальною у заключній партії, але все по порядку.

Поєдинок розпочався із затяжних розіграшів, адже волейболістки обох команд з перших хвилин обопільно встигали ставити блоки та підстраховувати в захисті. Суперники не хотіли віддавати ініціативу один одному та по черзі лідирували в матчі (0:2, 3:2). Гра нога в ногу тривала до рахунку 9:9, коли гості спромоглися на спурт, зокрема, завдяки підключенням до атак Анастасії Крайдуби - 9:14. Першим тайм-аутом скористався тренер «Хіміка».

Після перерви южанки два голи відквитали. Втім, у Мелюшкиної та компанії вийшло організувати декілька атак першим темпом, через що між колективами продовжувала триматися різниця в п’ять очок. Наша зв’язуюча Лора Китипова у першій половині стартового сету не раз перевіряла реакцію опоненток скиданнями, що приносило «Прометею» бали. І, здавалося, що господарки майданчика вже повинні бути готовими до всього. Але Катерина Дудник ризикнула, і замість звичної для себе потужної атаки просто перекинула блок опоненток, поціливши у вільну зону – 13:19.

Через декілька розіграшів подача Юлії Бойко в зону конфлікту ненадовго повернула інтригу в сеті – 17:20. Проте ключове слово тут «ненадовго»: організований блок кам’янчанок та помилка Ольги Скрипак приблизили «червоно-білих» до сет-болу, який реалізувала наша догравальниця – 20:25.

Другий сет за емоціями та боротьбою за кожне очко не відрізнявся від першого. З самого його початку підопічні Євгена Ніколаєва вимушені були задовольнятися роллю наздоганяючих (5:7, 8:10). В одному з епізодів наші спортсменки знову вирішили схитрувати на завершальній стадії атаки, пробивши на техніку, проте цього разу сфера влучила в сітку й впала на їхній половині майданчика.

Дана помилка надихнула южанок на ривок, ініціатором якого стала Анастасія Маєвська зі своєю подачею. Саме в цьому відрізку гри поплив прийом у Дудник: як ми вже говорили, замість неї з’явилася Санчес. Після 30-секундної паузи, якою скористався Андрій Васильович, його підопічні нарешті «знялися» завдяки прекрасному подвійному блоку Дар’ї Дрозд та Катерини Сільченкової. Далі ініціатива перейшла вже до рук волейболісток «Прометея». Останні скоротили відставання до одного пункту – 16:15.

У простій ситуації Даямі влучає м’ячем в сітку й поступається місцем на паркеті тій же Дудник. Догравальниця відразу ж потужним ударом нагадала суперницям, хто є основною загрозою для них у кам’янському колективі. Забитий гол допоміг Катерині психологічно, що вона згодом і сама підтвердила ейсом, зрівнявши рахунок – 20:20. Шара Венегас, яка сьогодні була однією з найкращих у матчі, здійснила черговий сейв. Далі Лора Китипова відігралася від блоку, і ось «Прометей» уже попереду. На жаль, втримати перевагу «червоно-білим» не вдалося - 25:23.

При відносно рівній грі третій сет цього поєдинку можна було вважати вирішальним, бо, програвши його, наздоганяючому клубу було б дуже важко знайти в собі сили відігратися. Так воно в підсумку й сталося. Після досить виснажливих перших двох партій у наступних відрізках гри на перший план виходила фізична підготовка команд. Незважаючи на регулярні заміни від Євгена Ніколаєва, свіжішим однаково виглядав кам’янський клуб.

У волейболісток «Хіміка» почало з’являтися все більше помилок на подачі. Також южанки вже не завжди встигали «чохлити» наших спортсменок. Натомість підопічні Романовича «вибили» своїх конкуренток з прийому, нівелювавши таким чином гостроту їхніх атак. Тому не дивно, що «Прометей» сьогодні майже втричі успішніше діяв на блоці – 7 проти 19. Приємно відзначити той факт, що в третьому сеті господарки жодного разу не виходили вперед. Кам’янчанки додали в швидкості та були гнучкими в побудові своїх атак, тому цілком заслужено перемогли – 21:25.

Заключний відрізок зустрічі почався з затяжного розіграшу, який закінчився на користь «Прометея». Южанки рахунок зрівняли, але було помітно, що вже з останніх сил – 2:2. Наш клуб організував ривок – 4:9. Він і став фундаментом його перемоги в цій партії. Потужні постріли Дрозд та Сільченкової тільки підтвердили наміри «червоно-білих» здобути першу перемогу в Южному. Все вирішилося на подачі Катерини Дудник. Волейболістка впевнено подала вісім разів поспіль: були ейси та вдале догравання наших дівчат. Господарки майданчика зустріч уже догравали – 15:25.

Отже, досить упевнена перемога «Прометея» над одним із головних конкурентів у боротьбі за трофеї на внутрішній арені. Будемо сподіватися на такий же вдалий виступ наших спортсменок проти цього ж суперника в Лізі чемпіонів. Нагадаємо, що матчі відбудуться 23 вересня в запорізькому Палаці спорту «Юність» та 30 вересня в Южному на майданчику ФСК «Олімп». Початок о 19:00 та 18:00 відповідно.

«Хімік»: Кириченко, Нємцева (л), Скрипак, Фролова, Бойко, Степановська (к), Сінгх (л), Яковчук, Великоконь, Микитюк, Маєвська, Хобер. Тренер – Євген Ніколаєв.

«Прометей»: Дудник, Мелюшкина, Дрозд (к), Політанська, Сільченкова, Китипова, Крайдуба, Харчинська, Франкевич, Санчес, Дуденок (л), Венегас (л). Тренер – Андрій Романович.

Судді: Босенко Володимир - Медвідь Михайло.

Тривалість матчу: 106 хв. (24+29+28+25)

Набрані очки: 82-98 (49-44 – атака, 7-19 – блок, 4-5 – ейси, 22-30 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Бойко (24) – Дудник (16).