“Прометей” поступився “Хапоелю” в першому матчі 1\16 фіналу Кубка Виклику

Прометей. Фото ATphotomedia, Alexander Tokarev

Кубок Виклику 2023. 1\16 фіналу. Перша гра

“Хапоель Мате-Ашер” (Ізраїль) – ВК “Прометей” (Україна) – 3:1 (25:16, 25:21, 21:25, 25:20)

8 листопада 2022 року. Naaman Sports Hall. Акко (Ізраїль)

8 листопада ВК “Прометей” вперше вийшов на майданчик в якості учасника європейського кубка!

Суперник в 1\16 Кубка Виклику трапився непростий, а саме 20-разовий чемпіон Ізраїлю та досвідчений учасник єврокубків – “Хапоель Мате-Ашер”.

Старт зустрічі видався рівним: обидві команди потужно, але вкрай обережно, діяли в атаці. До середини партії на табло був рівний рахунок, однак помилка “Прометея” в прийомі, потім на подачі, і ще кілька вдалих атак суперника та “Хапоель” був вже попереду – 16:12. Кінцівку можна назвати іменем Ілая Гавера – саме його два ейси та блок партнерів завершили партію на користь господарів – 25:16

У другому сеті у дніпрян знову не клеїлася гра – 0:3. Наш суперник продовжив демонструвати швидкий волейбол. Натомість “червоно-білі” не встигали на блоці та у захисті. “Прометей” також переслідували помилки на подачі, яка зазвичай є головним козирем підопічних Андрія Левченка. Низка замін у складі дніпровського клубу не сильно вплинула на перебіг партії – 25:21 і ще один сет був записаний на рахунок “Хапоелю”.

Перерва пішла на користь волейболістам “Прометея”, тим паче, що їм вже нічого було втрачати – атака першим темпом від Дениса Велецького, блок Олександра Томіліна та удар Дмитра Шаповала – і 3:0 на користь “червоно-білих”. Нашим хлопцям, нарешті, вдавалося все – атаки в центрі сітки та “на краях”. Важливою також стала гра на блоці: у попередніх двох сетах у цьому елементі у дніпрян значилася цифра 0. У цьому ж епізоді їх було 5! Зрештою, 25:21 – і “Прометей” виграв свій перший сет на європейській арені та зберіг інтригу у першому матчі 1\16 фіналу Кубка Виклику.

У четвертій партії дніпряни боролися за кожен м’яч, однак на тому боці майданчику були досить непрості хлопці. Здавалося, що навіть сітка допомагає господарям арени Naaman Sports Hall. Волейболісти “Хапоелю” не залишили шансів підопічним Андрія Левченка та виграли сет з рахунком 25:20.

В результаті, сьогодні ізраїльська команда виявилася сильнішою за “Прометей” – 3:1.

Стартовий склад ВК “Прометей”: Шаповал (набрав 19 очок), Гладенко (11 очок), Шоркін (2 очки), Янчук (5 очок), Клепко (3 очки), Щитков (1 очко), Бойко (л), Патратій (л). На заміну виходили: Томілін (12 очок), Кривобок (3 очки), Рябов (2 очки), Велецький (7 очок), Олексюк (0 очок).

Головний тренер: Андрій Левченко.

Стартовий склад “Хапоель Мате-Ашер”: Cтанков, Баннов, Осокін, Гавер, Устінов, Штіфт, Ройтман (л).  На заміну виходили: Семеновкер, Або Рукан, Хазан.

Головний тренер: Ноам Кац.

10 листопада о 19:00 відбудеться матч-відповідь 1\16 фіналу Кубка Виклику. Дивіться онлайн-трансляцію на youtube-каналі DIVISPORT VOLLEYBALL.