«Прометей» - «Орбіта»: перший крок до фіналу зроблено

У першій півфінальній зустрічі «Прометей» був об’єктивно сильнішим за «Орбіту». Атака, блок, ейси – у всіх цих ігрових елементах «червоно-білі» переграли своїх суперниць. Останні підсіли в психологічному плані вже з перших хвилин протистояння, коли господарки майданчика організували спурт – 4:0. Тому можна сказати, що поєдинок почався з тайм-ауту наставника запоріжанок.

Як потім після матчу зізнався Гарій Єґіазаров, його підопічним поки незвично грати при заповнених трибунах, що приносить їм певний дискомфорт. Цим і пояснюються, як для стадії півфіналу чемпіонату, дитячі помилки наших опоненток, наприклад, на подачі – 7:2. Хотілося б відзначити у складі кам′янської команди Дар′ю Дрозд та Анну Харчинську, яка сьогодні з’явилася у старті замість Анастасії Крайдуби. Спортсменки можуть похвалитися результативними діями: на рахунку капітана 10 очок, а діагональна з 15 балами стала кращим снайпером зустрічі.

Інша блокуюча «Прометея» Діана Мелюшкина (8) не на багато відстала від Дар’ї. Волейболістка, як завжди, була неперевершеною на блоці та результативно завершувала атаки першим темпом, завдяки чому після двох розіграшів поспіль до скарбнички підопічних Івана Петкова додалося ще два пункти – 15:5. Господарки, самі цього не підозрюючи, дали слабинку й програли чотири м’ячі. Болгарський фахівець, не довго думаючи, взяв перерву.

Кам′янчанки нарешті «знялися» та заграли з подвійним ентузіазмом. Мелюшкина відігралася з Лорою Кітіповою та завдала діагонального удару – 22:13. Замість Даямі Санчес на паркеті з’явилася Катерина Сільченкова. Перед цією заміною кубинка помилилася на подачі. Втім, ця похибка на хід гри жодним чином не вплинула, адже скоро наша зв′язуюча ейсом поставила крапку в сеті – 25:14.

Гості зробили деякі висновки після провального старту, і більш сконцентровано підійшли до другої партії – 2:2. Зі свого боку «червоно-білі» стали більше ризикувати, зробивши ставку на креатив, а не на сталі комбінації. Наприклад, наші дівчата розіграли атаку, в якій Кітіпова підключила до завершального пострілу Харчинську. Діагональна смачно, а головне точно приклалася по м’ячу з-за лінії нападу. Далі болгарка здивувала суперниць своїм скиданням – 9:6.

«Прометей» взяв ще два очки, але знову чомусь зупинився. Цим уміло скористалися запоріжанки, скоротивши до мінімуму своє відставання. А коли гравці «Орбіти» двічі пробили блок суперниць, цифри на табло сповіщали вже про їхнє лідерство – 12:13. Кам′янчанки вчасно прийшли до тями та здійснили ривок, який став вирішальним у цьому відрізку матчу – 25:17.

Заключний сет нагадував перший за стартовою перевагою підопічних Петкова – 4:0. Більшу його половину можна було описати одним словом, а саме: «розгром» – 15:3. На майданчику почали з’являтися гравці ротації: Діана Франкевич, Алла Політанська, Марина Мазенко. Незважаючи на не дуже жваву гру опоненток, останні однаково заробляли бали. Причиною цьому стали помилки в атаках та невпевнені дії на прийомі наших волейболісток. Тож підопічні Єґіазарова завершили партію з 16-ма очками. Господарки ж зробили перший крок до фіналу Суперліги.

«Прометей»: Дудник, Мелюшкина, Дрозд (к), Політанська, Сільченкова, Кітіпова, Крайдуба, Харчинська, Франкевич, Санчес, Ротар (л), Мазенко, Венегас (л). Тренер – Іван Петков.

«Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ»: Лучко, Пасс, Луханіна, Ніколайчук (л), Жук (к), Пугач, Гужва, Савченко, Окоро. Тренер – Гарій Єґіазаров.

Тривалість матчу: 61 хв. (19+21+21).

Судді: Елькін Максим - Гранько Катерина.

Набрані очки: 75-48 (39-32 – атака, 8-3 – блок, 7-2 – ейси, 21-11 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Харчинська (15) – Пасс (13).

19 березня. СК «Прометей». Кам′янське. Глядачі: 300.