«Прометей» не залишив жодного шансу «Полтавчанці» в першому матчі нового сезону

Українська Суперліга повернулася! Сьогодні волейболістки «Прометея» подарували своїм уболівальникам справжнє свято, ефектно перегравши «Полтавчанку» в трьох партіях. Ця перемога вийшла впевненою та напрочуд красивою. Відзначимо, що кам’янчанки віддали своїм суперницям усього 31 очко.

Домінування «червоно-білих» було відчутним у всіх компонентах гри: нападаючі удари – 43 проти 15, ейси – 8 проти 1, блоки – 14 проти 3. А найрезультативнішим гравцем матчу стала догравальниця Катерина Дудник (14), проте лише на один бал від неї відстала її партнерка по команді діагональна Анастасія Крайдуба. Саме ці спортсменки позначили стартову перевагу свого колективу – 4:1.

Далі в гру активно почали вмикатися й інші наші волейболістки, зокрема Катерина Сільченкова (9). Дуже скоро на майданчику вже повноцінно працювала злагоджена та потужна машина під назвою «Прометей». До слова, зі стартових хвилин поєдинку в складі господарок, крім уже названих спортсменок, також з’явилися Лора Китипова, Дар’я Дрозд, Діана Мелюшкина та Шара Венегас.

Високий темп матчу періодично переривався невимушеними помилками суперників. Як, наприклад, у епізоді, коли Катерина Слинько зазнала невдачі з подачі - 8:4. Капітан «червоно-білих» Дар’я Дрозд смачно приклалася по перехідному м’ячу - 10:5. Після чергового взятого очка «Прометеєм» головний тренер «Полтавчанки» Анатолій Воліченко вирішив скористатися тайм-аутом, який його підопічним особливо не допоміг.

Після того, як в Олександри Пономаренко звалився м’яч з рук, що стало несподіваним для наших дівчат, і зрадницьки впав на половині майданчика «червоно-білих» - 14:9, гості в цьому сеті балів більше не заробляли. Ривок господарок (11:0) просто вражає. Полтавська команда через відсутність якісного доведення «знятися» так і не змогла. Вже в кінці партії Лора Китипова порадувала вболівальників своїм скиданням - 25:9.

Зі спурту «Прометея» почався й другий сет - 4:0. Волейболістки «Полтавчанки» не встигали за швидкими атаками своїх суперниць. Проблемою для них стали й подачі Катерини Дудник. Догравальниця занесла до свого активу чотири ейси, один із яких приніс кам’янчанкам чергове очко - 8:1. Відмінна гра в захисті ліберо Шари Венегас, яка неодноразово витягувала просто неймовірні м’ячі, додавала впевненості її партнеркам по команді. Далі суперники обмінялися помилками з подачі -  12:3.

Тренерський штаб «червоно-білих» дав можливість перепочити гравцям стартового складу. Так, замість Катерини Дудник з’явилася Даямі Санчес, яка добре ввійшла в гру та блок-аутом заробили своє перше очко в цій зустрічі - 14:5. До речі, передувала цьому удару феноменальна реакція Шари, яка в черговий раз здійняла оплески на трибунах. Дуже скоро вболівальники мали можливість насолоджуватися її забитим м’ячем. У тому епізоді спортсменці не лишалося нічого, як переправити снаряд на половину майданчика опоненток. Втім, пуерториканка зробила це, як кажуть, з душею, влучивши під самісіньку лицьову лінію - 17:7.

У цій партії на паркет також вийшли Алла Політанська, яка змінила Лору Китипову, Анна Харчинська замість Анастасії Крайдуби, а Діана Мелюшкина поступилась місцем Марині Мазенко. Дівчата каші не зіпсували та довели сет до логічної перемоги - 25:10.

У заключному відрізку гри інтриги також не вийшло, хоча певний час волейболістки «Полтавчанки» по очкам трималися від господарок на невеликій відстані. Хочеться віддати їм належне: навіть після двох програних без жодного шансу сетів, вони не опустили руки й продовжували боротися - 9:7, 11:8.

Проте згодом перевага кам’янчанок знову почала зростати. Двічі поспіль вдало спрацював організований блок Мазенко та Крайдуби - 17:10. У кінці матчу на майданчику з'явилася й Дар’я Дуденок, яка своєю грою також долучилася до перемоги. А крапку в цій зустрічі поставила Дрозд: після чергового невдалого прийому гостей вона в один дотик вбила "цвях" у їхню половину майданчика - 25:12.

«Прометей»: Дудник, Мелюшкина, Дрозд (к), Політанська, Сільченкова, Китипова, Крайдуба, Харчинська, Санчес, Дуденок (л), Мазенко, Венегас (л). Тренер – Денис Зуй.

«Полтавчанка»: Жмайло, Бекетова, Слинько, Пономаренко О., Гулько, Марченко, Снаговська, Пономаренко К., Щербак, Музиченко, Донець, Дабека. Тренер – Анатолій Воліченко.

Судді: Лемещук Сергій - Босенко Володимир.

Тривалість матчу: 52 хв. (16+18+18)

Набрані очки: 75-31 (43-15 – атака, 14-3 – блок, 8-1 – ейси, 10-12 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Дудник (14) – Пономаренко О. (6).

11 вересня. Кам’янське. СК «Прометей». Глядачі: 295.