«Прометей» - «Хімік»: коли є взаєморозуміння між тренерським штабом та гравцями

Після перемоги в першій фінальній грі Суперліги СК «Прометей» отримав значну перевагу над суперником у психологічному плані. Будемо сподіватися, що «червоно-білі» скористаються нею сповна. Втім, і розслаблятися нашим волейболісткам не варто, навіть попри лідерство в серії. Бо, по-перше, воно мінімальне, а по-друге, їм протистоїть досвідчений багаторазовий чемпіон України, який так просто відступати не буде.

Якщо говорити тільки про суперництво наставників команд, то тут Іван Петков переграв свого візаві, мабуть, у суху, на відміну від своїх підопічних. Адже майже кожен тайм-аут болгарського спеціаліста мав лише позитивні наслідки. Господарки майданчика ж віддали южненкам лише третю партію, хоча і перша починалася для них не надто вдало: Крайдуба хотіла перекинути блок, але сфера зрадницьки опустилася в аут. Діагональна виправилася вже в наступному епізоді. А після двох ейсів поспіль стало зрозуміло, що саме Анастасія буде головною дійовою особою в матчі - 4:2.

Відзначимо, що одна з лідерок гостей Юлія Бойко залишилася в запасі. Потім вона все-таки з’явилася на майданчику, але ненадовго. Тому Ольга Скрипак в основному навантажувала м’ячами Анну Кириченко. Постріли спортсменки частенько завершувалися результативно для неї - 7:5. Проте відчувалося, що лідерство «Прометея» в два очки – справа часу. Адже всі інша гравці «Хіміка» були ніби психологічно не готові до фіналу. Кам’янчанки змогли збільшити свою перевага завдяки вдалим діям Діани Мелюшкиної,  яка на мить навіть зависла в повітрі - 11:7.

«Червоно-білі» добре оборонялися на задній лінії, але наполегливі южненки чудом змогли їх наздогнати, коли за рахунку 15:10 подавати пішла Тхайнара. У цей момент господарки майданчика ненадовго втратили концентрацію, через що припустилися багато помилок на прийомі - 15:15. Петков чекав до останнього, проте все ж вирішив взяти тайм-аут. Настанови болгарина пішли його підопічним на користь, адже згодом ті організували просто вражаючий спурт (10:2) і взяли сет - 25:17.

«Прометей» зусиллями Крайдуби повів у другому відрізку протистояння - 2:1. Дар’я Дрозд блок-аутом заробила черговий бал - 4:2. Але відірватися на безпечну відстань підопічним Івана Петкова не вдалося. На паркеті розпочалися справжні «гойдалки» - 7:6, 7:8, 9:9. Ближче до екватора партії южненки були на крок ближчими до звитяги. Подавати пішла Дар’я Степановська, і через декілька хвилин рахунок сповіщав про перевагу наших суперниць - 11:13. За такої гри подібні цифри на табло були досить небезпечними для «червоно-білих». Тому болгарський фахівець взяв перерву.

У першому сеті 30-секундна пауза допомогла кам’янанкам зібратися, так сталося й у другому. Петков знову зумів достукатися до спортсменок. Вони активніше заграли на блоці та змусили опоненток частіше помилятися. Не врятувала від поразки южненський клуб і відчайдушна гра його представників - 25:21. Наприклад, в одному з епізодів Катерина Фролова ногою зреагувала на круглого, проте догравання однаково було за нами.

Щось не заладилося у господарок з самого початку третьої партії - 0:2. Замість Даямі Санчес на майданчик вийшла Діана Франкевич. Догравальниця відразу ж перехитрила всіх на сітці та вирівняла положення - 3:3. Потім Яковчук та Снід не змогли впоратися з пострілом Мелюшкиної - 7:6. Опираючись на два попередніх сети, здавалося, що наші волейболістки повинні тріумфувати й у цьому.

Як ми зазначали на самому початку, «Хімік» – багаторазовий чемпіон України. Гравці цієї команди можуть відчути, коли суперник дав слабинку, та скористатися цим. Так воно в підсумку й сталося, а точкою відліку для гостей стало результативне скидання Скрипак - 20:25. Обмінялися команди результативними атаками на старті вже четвертого відрізку зустрічі - 2:2. Далі ж «червоно-білі» на чолі з Крайдубою та Мелюшкиною взяли ініціативу в свої руки, не дозволивши южненкам навіть мріяти про камбек – 25:20.

«Прометей»: Дудник, Мелюшкина, Дрозд (к), Політанська, Сільченкова, Кітіпова, Крайдуба, Харчинська, Франкевич, Санчес, Ротар (л), Мазенко, Венегас (л). Тренер – Іван Петков.

«Хімік»: Кириченко, Тхайнара, Снід, Нємцева (л), Скрипак, Фролова, Бойко, Степановська (к), Сінгх (л), Яковчук, Великоконь, Микитюк, Маєвська, Хобер. Тренер – Євген Ніколаєв.

Тривалість матчу: 91 хв. (22+23+24+22).

Судді: Медвідь Михайло - Ковальчук Андрій.

Набрані очки: 95-83 (63-49 – атака, 6-10 – блок, 4-5 – ейси, 22-19 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Крайдуба (21) – Кириченко (20).

9 квітня. СК «Прометей». Кам′янське. Глядачі: 248.