Історична подія: СК “Прометей” тріумфував над “Кальцитом” у Лізі чемпіонів

Трохи менше двох годин знадобилося “Прометею” для того, аби здобути свою дебютну перемогу на європейській арені. Ця історична для “червоно-білих” подія сталася 7 жовтня на майданчику палацу спорту “Юність” у Запоріжжі. Саме там у рамках другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів вони здолали “Кальцит” зі словенського міста Камник.

Поєдинок почався із затяжного розіграшу, який відразу встановив високу планку очікувань від усього двоматчевого протистояння. Після помилки Анжелки Радісковіч уболівальники на трибунах вибухнули оплесками — перше очко за господарками. Фани, до слова, були просто на висоті.

Далі суперники на двох зробили три поспіль помилки на подачах. Забігаючи наперед, відзначимо, що браку в діях як однієї, так і іншої команди було не позичати. Серію невдалих дій ейсом перервала блокуюча Діана Мелюшкина — 6:3. Замість того, щоб зміцнити перевагу, підопічні Івана Петкова чомусь зупинилися. Словенки цим шансом скористалися та ще й сповна — 8:11.

Після тайм-ауту українки скоротили відставання. Ба більше, ще й мали можливість вирівняти паритет, але гості намагалися читати їхні спроби перевести круглого через сітку, і в них це непогано виходило. Наприклад, в одному з розіграшів вони двічі поспіль “зачохлили” наших нападниць. Ліберо Жана Тодорова в тому епізоді встигла підстрахувати лише одного разу — 11:14.

Не виходило у волейболісток “Прометея” діяти першим темпом. Комбінації в основному будувалися через крайніх нападниць. Хоча не можна сказати, що й Хейді Казанова продемонструвала якусь зіркову гру. Кращим бомбардиром же у складі приймаючої команди з 15-ма очками стала Катерина Дудник.

Саме догравальниця пішла подавати, коли опонентки мали за плечима потрійний сетбол — 21:24. До цього підопічні Івана Петкова декілька разів наздоганяли “Кальцит”, але не більше. Катерина не помилялася, а її одноклубниці мчали до камбеку — 23:24. На жаль, останнє слово в стартовій партії залишилося за Люсіль Чарук — 23:25.

Приємно відзначити, що “червоно-білі” змогли змінити хід матчу на власну користь. Додав в активності перший темп, зокрема Нася Дімітрова. Інша болгарка Лора Кітіпова почала брати ініціативу в свої руки на завершальній стадії атак — 4:2.

Тренер гостей Грегор Розман частенько змінював гравців на подачі. Зі свого боку Петков рідко поглядував у бік запасних. Хоча і до середини сету замість Богдани Анісової випустив на паркет Катерину Сільченкову. Трохи перезавантажившись, лідер свого клубу через деякий час ввійшла в гру знову.

Емоції були всюди: господарки організували ривок, вигравши три м'ячі поспіль, і в усіх епізодах суперниці були незадоволені рішенням арбітрів — 12:6. Потім серія помилок наших спортсменок привела до того, що словенки їх наздогнали. Саме в цей момент Богдана повернулася на майданчик та потужними пострілами допомогла своєму колективу довести партію до звитяги — 25:21.

Третій відрізок знову пройшов у рівній боротьбі та завершився з таким же рахунком, що і попередній. Натомість заключний сет протистояння був цікавим насамперед своїми гойдалками — 12:9, 14:17.

Кульмінація настала після перерви, якою скористався наставник “Прометея”. Його підопічні продемонстрували характер та заграли більш гнучкіше. Наприклад, Казанова замість класичного для себе потужного удару перекинула блок, а в наступному розіграші кубинка кат-шотом перехитрила всіх — це нічия 18:18.

Тайм-аут взяв собі й Грегор Розман, але його гравців, втративших досить солідний для такого рівня турніру гандикап, важко було завести знову. Цим можна пояснити й велику кількість погрішностей у той момент. І досить символічно, що “Кальцит” завершив поєдинок атакою в аут — 25:23.

Додамо, що матч-відповідь відбудеться 13 жовтня в Камнику.