До омріяного чемпіонства лишилася одна перемога

Початок другої фінальної гри Суперліги видався для «Прометея» не надто вдалим. Втім, найголовніше – це позитивний кінцевий результат. Його ж якраз нашій команді здобути вдалося. Тепер «червоно-білі» ведуть у фінальній серії проти «Хіміка» з рахунком 2-0. Тож до такого омріяного чемпіонства їм лишилася одна перемога.

Уже з перших хвилин протистояння стало зрозуміло, що нам вкотре варто очікувати більше трьох партій. Колективи почергово обмінювалися результативними ударами – 2:2. Проте гра нога в ногу скоро закінчилася через помилки господарок майданчика, зокрема, на прийомі – 2:6. Іван Петков скористався тайм-аутом.

Після паузи суперники наочно продемонстрували, за що люблять волейбол, видавши «смачний» та насичений чудовими удари та захисними діями розіграш. На жаль, він завершився блок-аутом Анни Кириченко – 4:8. Варто відзначити якісну роботу гравців «Хіміка» на підстрахуванні в першому сеті. Ближче до його середини розчохлила свою «гармату» Анастасія Крайдуба, яка вдруге поспіль стала кращим бомбардиром поєдинку – 9:12.

Перевага гостей коливалася в межах трьох-чотирьох балів. А от коли «червоно-білі» не встигли як слід зреагувати на скидання Ольги Скрипак, болгарський наставник взяв другу перерву, бо підопічні Євгена Ніколаєва почали нарощувати відрив – 12:17. Господаркам ненадовго все-таки вдалося стабілізувати ситуацію і повернутися до попередніх цифр. У кінці стартового відрізку зустрічі вони взагалі зважилися на ривок, поступаючись у п’ять очок, проте останнє слово було за южненками – 23:25.

У другій партії з вищезгаданою різницею м’ячів вели вже волейболістки «Прометея» – 5:2. Потім Дрозд ейсом зміцнила положення своєї команди – 7:3. Незважаючи на такий впевнений початок, лідерство в сеті ще неодноразово переходило із рук у руки. Можливо, така нестабільність пов’язана з втомою гравців обох клубів, тому що на той момент, враховуючи перший матч, вони віддали багато сил.

Почала активніше діяти біля сітки Діана Мелюшкина: її атака першим темпом і гра на випередження змінили цифри на табло, які знову свідчили про комфортну перевагу кам’янчанок – 10:7. Певний проміжок часу суперники в основному заробляли очки блоками. До речі, в цьому елементі наші спортсменки також переграли опоненток (16 проти 11).

Замість Даямі Санчес на паркеті з’явилася Катерина Сільченкова: було помітно, що «наїлася» кубинка, через що почала частенько хибити. На той момент рахунок був уже на користь гостей, бо Снід подала ейс від сітки – 14:15. Можна було припустити, що переможцем другої партії стане команда з більш міцними нервами, через просто неймовірне напруження – 17:17.

Піймала злету круглого Лора Кітіпова, а потім своє слово сказала й Катерина Дудник, яка була найактивнішою у складі «Прометея» в кінцівці – 20:18. Натомість у гостей у цей момент блищала Тхайнара. Саме догравальниця «зачохлила» Крайдубу і вирівняла паритет. Доречною була заміна наставника господарок: Сільченкова забила надважливий гол, а діагональна «червоно-білих» подачею на виліт тільки умножила попередній успіх партнерки – 23:21. Опонентки оговтатися від такого вже не змогли – 25:22.

Катерина залишилася в основі й на третій сет, продовжуючи приносити користь своєму колективу – 3:1. Далі наш капітан Дрозд результативно приклалася по перехідному. Тренер «Хіміка» Євген Ніколаєв відреагував не ці дії агресивно, побачивши порушення правил, через що отримав червону картку – ще один бал для «Прометея» – 7:3.

Протягом усієї партії підопічні Петкова тримали суперниць на безпечній дистанції – 16:10. Останні почали більше помилятися в простих ситуаціях, наприклад, торкатися сітки або подавати в неї – 17:13. Крім того, мінливо виглядали лідери гостей – Бойко та Кириченко. Тому наші спортсменки і в цьому відрізку протистояння виявилися сильнішими – 25:19.

У заключному сеті команди йшли на рівних більшу його половину, звісно, з певними «гойдалками» – 6:3, 7:8. Далі кам’янчанки додали в грі на блоці. Зі свого боку южненки вже не завжди встигали страхувати одноклубниць – 18:15. А в кінці поєдинку вони й зовсім опустили руки – 25:21.

«Прометей»: Дудник, Мелюшкина, Дрозд (к), Політанська, Сільченкова, Кітіпова, Крайдуба, Харчинська, Франкевич, Санчес, Ротар (л), Мазенко, Венегас (л). Тренер – Іван Петков.

«Хімік»: Кириченко, Тхайнара, Снід, Нємцева (л), Скрипак, Фролова, Бойко, Степановська (к), Сінгх (л), Яковчук, Великоконь, Микитюк, Маєвська, Хобер. Тренер – Євген Ніколаєв.

Тривалість матчу: 98 хв. (26+24+22+26).

Судді: Ковальчук Андрій - Медвідь Михайло.

Набрані очки: 98-87 (50-54 – атака, 16-11 – блок, 4-1 – ейси, 28-21 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Крайдуба (22) – Кириченко, Тхайнара (12).

10 квітня. СК «Прометей». Кам′янське. Глядачі: 255.