Євро-2022: українки дали бій одним із фавориток змагань

Так вийшло, що в першому матчі групового етапу молодіжного чемпіонату Європи-2022 жереб звів збірну України з господарками майданчика італійками, які до того ж є одними з фавориток змагань. Тобто часу на розгойдування у жовто-блакитних зовсім не було, що наочно продемонстрували їм сьогодні опонентки в Черіньолі.

Ривок Італії 2:7 через деякий час зіграв з нею злий жарт. Після тайм-ауту Юлії Якушевої наша команда відповіла ще потужніше, і в підсумку не тільки зрівняла рахунок, а й вийшла вперед завдяки кат-шоту Марти Федик — 8:7. У ті хвилини колектив повела за собою капітан Валерія Якушева: догравальниця вдало атакувала з-за лінії нападу та результативно подавала. Отже, з цього можемо зробити висновок, що українки спочатку просто перехвилювалися.

Звісно, перерви вже потребували підопічні Луки П'єраньолі. Перевівши подих, господарки з новими силами та з певними корективами від свого наставника кинулися в бій. У той момент згадалися слова Юлії Іванівни напередодні старту Євро, коли вона в одному з інтерв'ю вихваляла італійські блок та захист. Ці елементи допомогли нашим суперницям значно покращити своє становище. Ба більше, гравці України дозволяли собі помилятися в простих ситуаціях, наприклад, на прийомі чи у розстановці — 10:14.

Цікавою вийшла кінцівка сету, де жовто-блакитні, відстаючи на п'ять балів, спромоглися впритул наблизитися до візаві — 22:23. Тут варто відзначити відмінні дії українок на блоці. На жаль, завдяки зусиллям Емми Граціані Італія все-таки “знялася”, а після того представниці цієї країни “зачохлили” Валерію Нудьгу — 22:25.

Стартова партія залишила по собі надію на те, що колектив Якушевої цілком може боротися проти однієї з найсильніших збірних не тільки Європи, а й усього світу. Тому ми з великим нетерпінням чекали на початок наступного відрізку, і недаремно.

Наша команда повела — 2:0. Звісно, складно розвивати успіх проти такого суперника. Втім, дівчата з усіх сил чіплялися за кожен розіграш — це приваблювало вітчизняних уболівальників та надихало на тріумф саму збірну. Гра вирівнялася, а шанси на перемогу в цій партії зберігали обидва колективи. І все-таки ближчими до неї були гості, які неодноразово відривалися від опоненток — 14:11, 22:19. Вкотре нас спіткали напружені останні хвилини, де нерви сильнішими виявилися в українок — 25:23.

1-1 за сетами, і надалі хотілося ще більшого. Втім, наступні відрізки в України відверто не вийшли. Можливо, вона десь “перегоріла” від попереднього успіху чи, навпаки, італійки додали. Найімовірніше, і те й інше. В підсумку 14:25 і 19:25 та 1-3 за партіями на користь господарок. Нашим спортсменкам не варто засмучуватися, адже сьогодні вони показали чудову гру проти сильної команди. Далі — більше! Наступний поєдинок уже завтра, 13 липня, проти сербок. Початок о 18:30.

Додамо, що в іншому протистоянні нашої групи Сербія у трьох сетах здолала Австрію — (25:10, 25:11, 25:18).

Стартовий склад збірної України U-21: Дар'я Великоконь, Валерія Нудьга, Анастасія Кучер, Валерія Якушева (к), Марта Федик, Валентина Воротниченко, Катерина Васильєва (л). Головний тренер — Юлія Якушева.