Володимир Дубинський: СК “Прометей” гратиме у ПВЛУ сезону 2022/23

У лютому 2022 року ми анонсували створення Професіональної волейбольної Ліги України. Проте повномасштабне вторгнення росії на нашу територію внесло свої корективи: чемпіонат країни був завершений достроково, а СК “Прометей” визнаний переможцем турніру.

Ще навесні ніхто не мав уяви, що буде далі з вітчизняним волейболом. Однак президент СК “Прометей” Володимир Дубинський та його однодумці знайшли вихід із ситуації.

28 червня у форматі ZOOM-конференції відбулося засідання виконкому Федерації волейболу України. На ньому остаточно було затверджено, що Професіональна волейбольна ліга України отримує право на проведення чемпіонату України серед жіночих та чоловічих команд Суперліги.

Президентом ПВЛУ було обрано Володимира Михайловича Дубинського. Натомість генеральним директором Ліги став Андрій Степанович Льопа.

«Створення Професіональної волейбольної Ліги України ми проговорювали з клубами, які виступали минулого сезону ще до військових дій. І все було готове. Ми готувалися, що сезон 2022/23 у жіночому волейболі проводитиметься у ПВЛУ. Її засновниками виступила низка клубів. Це громадське об'єднання, де ідея була в тому, що її створюють клуби Суперліги як жіночі, так і сьогодні вже чоловічі. Він має проводити чемпіонати, розвивати волейбол. Це нова структура з новим сучасним баченням. Ми взяли за основу досвід польської ліги та вивчали досвід інших професійних європейських волейбольних ліг. Основна ідея, з якою погодився президент ФВУ Михайло Мельник - Федерація повинна займатися насамперед збірними командами від будь-якого віку до основних команд і займатися дитячим волейболом. Сьогодні професійний волейбол, як і інші види спорту, досить затратна історія. Ми довго до війни спілкувалися і з владними структурами, обласними федераціями, з головами обласних рад. Знаходили підтримку серед усіх, що волейбол в Україні може стати одним із провідних видів спорту нарівні з футболом, баскетболом. І глобальним завданням було створення якоїсь професійної структури. В її основі стоятиме комерційна зацікавленість спонсорів, які зможуть підняти проведення таких турнірів на новий якісний рівень. Війна однозначно внесла свої корективи у всі ці плани. Це найжахливіша подія для всієї країни. Для нас це був шок. На початку здавалося, що про якийсь волейбол чи баскетбол ми можемо говорити – треба захищати батьківщину. Багато наших тренерів та хлопців сьогодні на передовій. Через два місяці після початку військових дій мені зателефонував Михайло Григорович і запитав про плани та бачення чемпіонату. І ми однозначно ухвалили рішення, обговорюючи з тренерами, спонсорами, командами, що спорт в Україні — це теж один із фронтів, де треба піднімати рівень та рейтинг. Інакше Україна випала б із усіх рейтингів. Тому було ухвалено рішення спочатку підтримати збірні: чоловічі, жіночі, юнацькі. Досить сказати, що вперше за 25 років чоловіча збірна з волейболу вийшла у фінал Чемпіонату світу. Це грандіозна подія. Жіноча команда сьогодні повністю оновлюється. Зараз це молодіжний колектив і водночас є досвідчені гравці, які його підтримують. Тобто всі завдання були сконцентровані на тому, що волейболу жити. Згодом і президент країни підтримав.

Чемпіонатам бути, і вони мають проводитися на території України навіть у такий непростий та воєнний час. Для організації чемпіонату України вже цього сезону ПВЛУ готується і докладає максимум зусиль. Наші спонсори готові фінансувати цю лігу», – розповідає президент ПВЛУ Володимир Дубинський.

На сьогоднішній день заявки на участь у ПВЛУ подали 8 жіночих команд: СК «Прометей» (колишня назва Академія “Прометей”), «Аланта» (Дніпро), «Волинь» (Волинський край), «Добродій-Медуніверситет-ШВСМ» (Вінниця), «Галичанка-ЗУНУ» (Тернопіль), СК «Балта» (Одеська область), Збірна України U-15 (2008-2009 р.н.) та Збірна України U-17 (2006-2007 р.н.).

«У жіночому волейболі ситуація була складна, це пов'язано з військовими діями. У нас випали такі команди, як «Орбіта». Ми всіляко намагалися шукати шляхи вирішення, але цього року не братиме участі флагман останнього десятиліття ВК «Хімік». Але чемпіонат все одно буде цікавим, оскільки у нас багато молодих та обдарованих дівчаток, які рвуться у бій. Ми раді, що буде представлено СК «Прометей», «Аланта» та «Волинь», яка завжди була кузнею кадрів, і ми вдячні підтримці обласної ради та федерації. Там дуже багато ентузіастів, які підготували 2-3 команди. Ми зіткнулися з тим, що війна згуртувала всіх нас. Сьогодні вже ніхто не тягне на себе ковдру, тобто, якщо треба, то додамо гравців, передамо безкоштовно в оренду. Дуже приємна ситуація: нас слухають, ми обговорюємо. Це згуртований колектив, де кожен готовий допомогти одне одному. Також у нас буде вінницька команда «Добродій-Медуніверситет-ШВСМ». Величезне спасибі спонсорам та власникам. І ми знаємо, що на базі цієї команди наша збірна U-21 пробилася у фінал чемпіонату Європи. Теж давно очікуваний результат раптом стався. І ми віримо, що дівчата покажуть себе серед найкращих команд чемпіонату Європи та боротимуться за призові місця. «Галичанка-ЗУНУ» з Тернополя також з нами. Цей колектив мав проблеми в минулий період, але це теж одна з кузень кадрів. Багато гравців переходили звідти до «Прометея» та «Хіміка». Але вони зібралися і сказали, що братимуть участь, а ми їм, у свою чергу, допомагатимемо. І нова команда «Балта» (Одеська область) – абсолютно унікальні для мене люди. Зустрічався не лише з її керівником та тренером, а також з мером міста та його помічником. Ми обговорювали всі аспкти, зокрема, як хлопці допомагають нашим ЗСУ тощо. Унікальні люди, і я слухав та не міг повірити, що в нас така єдність, і ми можемо бути настільки сильними.

Тому глибоко переконані, що ніхто ніколи не зможе перемогти нас. Було ухвалено непросте рішення: Ліга і я взяли на себе таку відповідальність повністю фінансувати дві молодіжні збірні. Це U-15 (2008-2009 р. н.), яка тренується на базі СК «Прометей». І буквально кілька днів тому було ухвалено рішення, що команда U-17 (2006-2007 р. н.) — збирається в один колектив, тобто найкращі з найкращих. Сьогодні тренер Володимир Подкопаєв їх збирає. Разом із Андрієм Романовичем та Анастасією Котляренко ці команди теж заявляються на ПВЛУ. І надалі ідея така, що у найближчі два-три роки вона має одним складом грати. Вони братимуть участь у EEVZA, у відборах та чемпіонатах Європи. Ми спробуємо зробити так, щоб з'явилася наступність віку 15-17, і надалі вони тільки зростали. Дуже багато талановитих дітей. Не очікували такої кількості дітей, які схиблені на волейболі, настільки професійні і мають унікальні якості. Ми віримо, що завдяки цьому протягом 2-4 років з'являться нові зірки на полях України, Європи.

Формат приблизно планувався до того і, звичайно ж, найскладнішим питанням було визначитися з місцем проведення та друге питання – це фінансування! На жаль, це дуже дороге задоволення - організувати проведення такого чемпіонату в такий непростий час. На сьогоднішній день ми плануємо провести повноцінний чемпіонат у три кола + ігри плей-офф. Стартувати чемпіонат має наприкінці вересня-початку жовтня і завершиться до 30 квітня. Ми проводимо чемпіонат у Чернівцях. Знайшли приватну залу, збудовану одним з унікальних меценатів міста Чернівці. Наші фахівці об'їздили практично всю Західну Україну та знайшли низку залів. У Чернівцях буде два зали – тренувальний та ігровий. Наразі ведемо переговори про те, щоб з'явився третій тренувальний зал. Оскільки для того, щоб 16 команд приймати в одному місці, треба мати велику кількість тренувальних залів. Ми вирішили питання проживання харчуванням, зборами. Ми постараємося, ні ми зробимо так, що майбутній чемпіонат та зал будуть одними з найкращих турнірів та найкращих залів за всю історію України. Обов'язково будуть табло, відео-повтори, терафлекс – тобто максимально все те, що має бути сучасним волейболом на базі рівня європейських країн. Одним із найважливіших завдань це питання безпеки. Розпорядження міністра стоїть про те, що обов'язково має бути бомбосховище і, на щастя, виявилося, що якраз у цій залі є повноцінне бомбосховище на 200 осіб. Ми зможемо під час оголошення тривоги переміститися в укриття. На щастя, нам вдалося знайти місце, яке відповідає всім необхідним стандартам: новий зал з опаленням, кондиціюванням, прекрасними людьми, які готові допомагати і практично безкоштовно робити все, щоб цей чемпіонат відбувся. Низка моїх компаній виступають основними спонсорами ПВЛУ – нам вдалося зібрати достатньо коштів, щоб провести цей чемпіонат. Згідно з умовами та домовленостями, ПВЛУ перерахує мільйон гривень кожному клубу як вступний внесок. Це мінімальний внесок, визначений цього року. За рахунок цього внеску нам вдасться покрити оренду залу, всі суддівські витрати, повний продакшн відео. Ми вирішили, що всі ігри чемпіонату України в будні дні відбуватимуться о 18:00 та о 20:30. У вихідні дні 14:00 та 16:30. Ми підписали контракт з аутсорсинговою компанією, яка робитиме нам і продакшн відео, і покази його в ютуб-каналах. Зараз тривають переговори з низкою телевізійних компаній. Упевнені, що на якихось спортивних каналах України транслюватиметься волейбол. Проходитиме чемпіонат у вигляді турнірів – один тиждень грають дівчатка, потім їдуть до себе додому тренуватися далі, інший тиждень грають хлопчики», - зазначає Володимир Михайлович.

Президент СК «Прометей» та ПВЛУ вчергове відзначив, що має одну заповітну мрію: «Головна моя мрія – всі знають – стосується волейболу, особливо жіночого. Я намалював собі 8 років, щоб встигнути це ще побачити, щоб збірна України вперше в історії взяла участь в Олімпійських іграх. Це завдання-мрія, мета-мрія. А, мабуть, найближча мрія, у найближчі 2-3 роки – українська збірна має увійти до ТОП-10 збірних Європи, а можливо й світу. Ми вже зовсім поряд. Я точно знаю, що все буде – Україна! Ми точно переможемо! Слава Україні!»