Поразка "Прометея", яка вселяє надію: все вирішиться в Кам’янському

Розглядаючи протистояння “Дрезднера” та “Прометея” в рамках Challenge Cuр, варто сказати про те, що наші дівчата впевнено почали гру, але в кінці двох стартових партій їм не вистачило буквально кількох кроків для того, щоб записати їх у свій актив. Особливо прикрим для нас вийшов перший сет, по ходу якого кам'янчанки вели з комфортним для себе рахунком 19:22. Повернемося на його початок та переживемо ці неймовірні емоції ще раз.

Отже, хороша подача Олени Напалкової - 0:1. Господарки майданчика, який сьогодні зібрав більше 2 тисяч глядачів, незабаром вже лідирували: при рахунку 1:1 Катерина Дудник пропустила м’яч, вирішивши, що той летить в аут. Відразу ж закріпити успіх німкеням не вдалося, адже гості не хотіли далеко відпускати своїх суперниць. А після того, як наша “зв’язка” зіграла на випередження поблизу сітки й цифри на табло в черговий раз демонстрували рівновагу в матчі, за свою помилку реабілітувалася Дудник – 6:7. Вже з перших дотиків цього протистояння догравальниця дала зрозуміти підопічним Вайбла, хто представляє найбільшу небезпеку для їхньої команди. Досить вдало в завершальній стадії розіграшів діяла й Анна Єфременко. Її очки допомагали нам втримувати порив "Дрезднера".

Ближче до середини партії німецькі волейболістки все-таки вийшли вперед: дотепно на сітці зіграла Млинар, перекинувши «ліс» рук наших дівчат і 11:10. Потім невдалі дії кам’янчанок призвели до більш комфортної переваги суперниць. Втім підопічні Романовича просто так віддавати ініціативу не збиралися. Зусиллями діагональної та капітана команди Дрозд рахунок став нічийним - 12:12, і спрогнозувати переможця ставало дедалі важче. Вдалий блок Напалкової змусив Александра Вайбла взяти тайм-аут, після якого його підопічні відновили паритет у матчі. Добре сьогодні попсувала нам нерви Міліца Кубура, яка, до речі, стала кращим «снайпером» поєдинку (20 очок). Саме її дії в атаці залишали “Дрезднер”  у грі - 18:18.

Здавалося, що ключовим моментом сету став результативний постріл Дудник, після якого наші дівчата змогли набрати ще два очки поспіль: спочатку Єфременко м’яко скинула сферу, за якою трішки не встигла Вейцель, а потім Млинар помилилася в атаці, влучивши в антену - 19:22. Всього три (!) очки відділяли “Прометей” від перемоги в першій партії. Але чергова перерва від німецького спеціаліста перевернула все з ніг на голову. Підопічні Романовича неначе не повірили у власний успіх і почали помилятися, зокрема на прийомі, дозволивши опоненткам організувати спурт - 24:22. Після цього господарки вже не мали права програвати сет, чого й не відбулося - 26:24.

Другу партію впевненіше почали німкені, які намагалися дезорієнтувати наших дівчат своїми перепасовками з кута в куток, і їм це вдавалося - 3:1. Можливо, дещо несподівано для “Дрезднера” рахунок став рівним - постаралася Діана Франкевич. Проте розгубленими назвати господарок було важко, адже згодом їхня перевага почала рости, як на дріжджах - 6:3, 10:4. Попри це, суперник не виглядав непереможеним. Волейболісткам «Прометея» достатньо було лише заграти трішки активніше, як ті почали сипатися. Знову запрацювала «гармата» Дудник, нарешті ввімкнулися в гру Карпець та Франкевич - і ось попереду вже кам’янчанки - 14:16.

“Ну хоча б зараз, дівчата!” - промайнула в голові думка кожного вболівальника «Прометея», за якою, на жаль, прослідувала гарматна подача на виліт 11-ки господарок, надавши їм психологічної переваги. Гравці представника Бундесліги вміють користуватися нею досить непогано, що вони, власне, й продемонстрували в наступному затяжному розіграші. Черговий ейс від німецьких спортсменок закріпив їхню перевагу - 19:17. Дар’ї Дрозд вдалося зрівняти рахунок - 21:21, але дотиснути господарок нашій команді, мабуть, не вистачило нервів - 25:22.

Третя партія повністю пройшла під диктовку «Дрезднера». Після таких прикрих поразок у попередніх відрізках гри нашим гравцям було психологічно важко прийти до тями. Як Андрій Романович тільки не намагався підбадьорити свою команду, проте все марно. Німкені вже з перших розіграшів позначили свою перевагу - 4:1. Функції лідера знову взяла на себе Дрозд, підтримали старання капітана й інші гравці. Однак чергові помилки на прийомі звели нанівець всі думки про перемогу нашої команди бодай у цьому сеті - 25:13.

Сьогоднішнє протистояння аж ніяк не переконало в тому, що “Дрезднер” зараз сильніший за СК “Прометей”. Абсолютно рівна гра, за виключенням останньої партії. Тому все вирішиться в матчі-відповіді, який відбудеться 18 грудня в Кам’янському.

«Дрезднер»:  Дюрр, Сайріс, Рольфзен, Де Цварт, Струббе, Млинар, Стігрот, Кубура, Корхонен, Радосова, Мрдак, Кінг, Вейцель, Штрауб. Тренер – Вайбл.

«Прометей»: Дудник, Карпець, Дрозд (к), Дельрос (л), Дуденок, Мірчева, Єфременко, Ткаченко, Франкевич, Фігуейредо, Лофф да Сільва Ракель, Напалкова. Тренер - Романович.

Судді: Р. Портела (Португалія) – Ф. Александру (Румунія).

Тривалість матчу: 70 хв. (23+26+21).

Набрані очки: 76-59 (51-32 – атака, 5-9 – блок, 5-2 – ейси, 15-16 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Кубура (20) – Дудник (10).

4 грудня. Дрезден. Маргон Арена. Глядачі: 2376.