Сплав молодості та досвіду: яким буде “Прометей” під керівництвом Петкова у сезоні 2022/23

СК "Прометей"

У сезоні 2022/23 під керівництвом Івана Петкова у складі СК “Прометей” гратиме перспективна молодь та досвідчені виконавиці, які також представляють свої збірні на міжнародній арені. 

Пасуючі 

Диригентами нашого клубу будуть українка Дар'я Великоконь та сербка Ана-Марія Джонєв. Молоді пасуючі повинні гармонійно влитися у склад та стати взаємозамінними елементами в конструкції команди. 

Дар'я перейшла до “Прометея” з дніпровської “Аланти”. До цього також захищала кольори южненського “Хіміка”. Спортсменка наділена величезним потенціалом, тому у свої 20 років вважається основною пасуючою збірної України. Через свій вік вона ще має можливість грати й за молодіжну команду жовто-блакитних U-21.

Великоконь

Для Ани-Марії Джонєв це буде перший досвід виступів в іноземному чемпіонаті. Волейболістка грала тільки в Сербії за “Партизан” та “Єдінство”. Крім того, її неодноразово запрошували до лав молодіжної збірної.

Джонєв

Центральні блокуючі

Головний тренер Іван Петков матиме безліч варіацій на позиції центрального блокуючого. Українки Світлана Дорсман, Вікторія Даньчак, Анастасія Маєвська та словенка Мірта Грбач повинні стати потужною ударною силою та міцним щитом “червоно-білих” на шляху атак суперниць. 

З Дорсман наші вболівальники знайомі не з чуток, адже в останньому сезоні вона виконувала функції капітана Академії “Прометей” та збірної України у відборі на Євро-2023.

Дорсман

Даньчак і Маєвська відомі своїми виступами за “Волинь” та “Хімік” відповідно. Звісно, їхній прогрес в цих колективах не залишився непоміченим. 

Даньчак і Маєвська

Грбач тривалий період своєї кар'єри (2015/16 - 2019/20) провела в клубі “GEN-I”. Після того блокуюча сезон відіграла у “Браніку”. Обидві команди є представниками елітного дивізіону Словенії. У сезоні 2019/20 Мірту визнали кращою блокуючою чемпіонату MEVZA.

Грбач

Догравальниці

Серед догравальниць у нас також буде легіонерка — канадка Вікі Савар. У спортсменки хороший послужний список: грала в чемпіонатах Канади (Монреаль Карабінс”), Австрії (“Лінц-Штег”), Фінляндії (HPK Naiset), Іспанії (“Логроньйо”, “Санаї Ліббі”), Греції (“Паннаксіакос”, “Аріс”) та Франції (“Тервіль-Флоранж”). У сезоні 2017/18 стала кращою бомбардиркою Кубка Фінляндії та догравальницею того ж чемпіонату. 

Крім того, Вікі — гравець збірної Канади. Цієї миті у складі своєї національної команди вона пробилася до другого раунду чемпіонату світу 2022. 

Вікі

Компанію канадці на позиції догравальниці в «Прометеї» складуть Олександра Міленко та Євгенія Хобер. Остання непогано зарекомендувала себе у складі знову-таки нашого основного конкурента та багаторазового чемпіона України минулих років “Хіміка”. Її якості як гравця ідеально вписуються в ігрову філософію Івана Петкова. 

Хобер

Теж саме можна сказати і про Олександру, яка увійшла до трійки кращих снайперок Золотої Євроліги-2022. Спортивну кар’єру Міленко розпочала у тернопільській “Галичанці”, разом з якою вигравала бронзові медалі Суперліги сезону 2017/2018. 

Міленко

Діагональні

За відносно короткий проміжок часу Академія “Прометей” відкрила багато нових імен у вітчизняному волейболі. Ця молодь потихеньку підтягується і до основної обойми “червоно-білих”. Так, у майбутньому сезоні на позиції діагональної гратиме Кіма Жаркова. Дівчина яскраво проявила себе під керівництвом Андрія Романовича, ставши однією з лідерок. Тому вона, безумовно, повинна скласти гідну конкуренцію двом іншим новим діагональним “Прометея” — Анні Артишук та Маргариті Степаненко. 

Кіма

Артишук є вихованкою луцької школи волейболу. З 2017 року представляла “Волинь”, де завдяки своїй праці та наполегливості виборола місце в основі.  

Артишук

Щодо Степаненко, то це досить досвідчена виконавиця. Народилася в Україні в місті Луганськ, однак після переїзду до Азербайджану отримала місцеве громадянство та стала виступати за тамтешню збірну. 

Маргарита впродовж кар'єри пробувала свої сили в чемпіонатах Азербайджану (“Телеком”), Туреччини (“Бешикташ”), Польщі (“Піла”, “Радом”), Білорусі (“Мінчанка”) та Греції (“Панатінаїкос”). 

Степаненко

Ліберо

На позиції ліберо у “Прометея” гратимуть дві вітчизняні збірниці — Христина Нємцева і Анастасія Карасьова. Якісні виконавиці та просто позитивні дівчата в майбутньому сезоні повинні забезпечити нашій команді надійний захист. Відзначимо, що Нємцева у складі “Хіміка” неодноразово ставала кращим лібером Суперліги.

Нємцева

Подібною нагородою може похвалитися і Карасьова, яку вона здобула за підсумками розіграшу Кубку України сезону 2018/19. До того ж її попередня команда “Волинь” тоді виграла бронзові нагороди турніру.  

Карасьова

Тренерський штаб

Відбулися деякі зміни і в тренерському штабі “червоно-білих”. Тепер підтримувати фізичну форму волейболісток буде аргентинський фітнес-тренер Леандро Лардоне. Новим фізіотерапевтом “Прометея” став його співвітчизник Андрес Даніель Гіменез, а масажистом – болгарин Димитар Клісаров.

Натомість помічником головного тренера Івана Петкова продовжуватиме працювати Денис Зуй. Крім того, без змін залишається і позиція статистика в особі Данила Мелюшкина. 

тренерський штаб