СК “Прометей” переміг “Остраву” та здобув чергові три очки в Екстралізі

Прометей

Чемпіонат Чехії (жіноча Екстраліга)

Кутна Гора, Чехія. 3 грудня

СК «Прометей» - «Острава» 3-1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:19)

3 грудня в рамках чемпіонату Чехії “Прометей” на номінально домашньому майданчику в Кутній Горі приймав “Остраву”. Фаворитками протистояння вважалися саме наші спортсменки: по-перше, у цьому можна було переконатися по розташуванню команд у турнірній таблиці (друге та сьоме місця відповідно), по-друге, “червоно-білі” набрали чудову форму, а їхня безпрограшна серія складала шість матчів. Забігаючи наперед, відзначимо, що українкам вдалося продовжити свою переможну ходу в Екстралізі. 

Колективи видали максимально рівний початок зустрічі. Тривалий час жодному з них не вдавалося відірватися в рахунку більше, ніж на два очки — 5:5, 12:12. Водночас мінімальною ініціативою все-таки володіли гості, адже до середини партії “червоно-білі” тільки раз вийшли вперед.  

Після того, як перевага “Острави” збільшилася на бал (12:14), Іван Петков прогнозовано взяв 30-секундну перерву. Відразу після неї Маргарита Бувінич ейсом закріпила локальний успіх свого клубу. Цей момент став одним із ключових у сеті, який обрушив усі наші плани — 20:25. 

Хороший темп демонстрували наші волейболістки у наступній партії — 6:3. Такий комфортний за мірками попереднього відрізку гандикап помітно додав їм упевненості в собі. Згодом результативний постріл Вікторії Даньчак та блок-аут Вікі Савар “розмочили” другий десяток для українського клубу — 11:5.

Втім, дві поспіль подачі на виліт Анети Бауерової повернули інтригу в даному сеті — 15:12. +3 для “Прометея” ще протрималися деякий час — 22:19. Потім невдалі дії підопічних Петкова в нападі взагалі призвели до нічиєї — 22:22. На щастя, опонентки відповіли нам люб'язністю: помилкою при передачі та атакою в сітку, і це — 25:22. 

Початок третьої партії за розвитком подій нагадував попередню — 7:2. “Червоно-білі” хитріше грали в атаці, чергуючи потужні постріли зі скиданнями — 11:4. Але солідний відрив зіграв з ними злий жарт, через що колектив Зденека Поммера виграв шість очок поспіль та скоротив відставання до мінімального. 

У тому сеті гравчині “Острави” вже не дозволяли собі далеко відпускати наших спортсменок — 23:21. Скоро чудова подача Олександри Міленко вибила чешок з прийому, а Вікторія Даньчак слідом смачно приклалася по перехідному м'ячу. Остання вже в наступному розіграші поставила крапку в партії — 25:21.  

Українки продовжили домінувати і в четвертому ігровому відрізку — 6:1. Єдине, чого не вистачало їм, так це стабільності. Тим самим вони давали надію суперницям на камбек — 14:14. Зрештою шальки терезів схилилися на бік “червоно-білих”, які під кінець партії таки вирівняли гру — 25:19.   

Відзначимо, що кращою снайперкою всього поєдинку стала капітан “Прометея” Світлана Дорсман, яка вела за собою команду та в підсумку заробила 17 пунктів. 

Склад СК "Прометей": Дар’я Великоконь (1), Ана-Марія Джонєв, Катерина Гусейнова, Олександра Міленко (14), Вікі Савар (14), Євгенія Хобер (1), Анна Артишук, Кіма Жаркова, Мірта Грбач (5), Світлана Дорсман (к) (17), Вікторія Даньчак (15), Анастасія Маєвська (4), Кристина Нємцева (л), Анастасія Карасьова (л).