СК “Прометей” одержав свою четверту перемогу в Екстралізі

СК "Прометей"

Чемпіонат Чехії (жіноча Екстраліга)

Кутна Гора, Чехія. 12 листопада

СК “Прометей” — “Сокол Штернберк” 3-0 (25:14, 25:22, 25:10)

12 листопада на номінально домашньому майданчику в Кутній Горі підопічні Івана Петкова грали проти аутсайдера чемпіонату Чехії “Сокола” з міста Штернберк. Наші сьогоднішні опонентки — єдині, хто поки не відчував смак перемоги в цьому сезоні. І, на щастя, такими вони лишилися й після зустрічі з “Прометеєм”.

На старті матчу візаві обмінялися результативними атаками — 2:2. “Червоно-білі” заволоділи ініціативою, однак власні помилки заважали їм комфортно відірватися в рахунку — 7:6. Тільки-но волейболістки “Прометея” почали швидше приймати рішення на майданчику, як чешки “попливли” — 16:10.

Наставник “Сокола” Ян Дрешл за короткий проміжок часу взяв дві перерви. На той момент підопічні Петкова тотально переважали гостей на блоці, і після згаданих тайм-аутів ситуація на паркеті анітрохи не змінилася. Під завершення сету очки чеському колективу в основному ”приносили” самі наші спортсменки, які, зокрема, хибили на подачах — 25:14.

Зі спурту “Прометея” розпочався другий відрізок зустрічі — 4:0. Після відмінної реакції на відскок м'яча Кристини Нємцевої та результативного догравання перевага українок зросла до п'яти пунктів. Подібні моменти зазвичай додають куражу тріумфатору та мандражу — його супернику.

Проте гравчині “Сокола”, навпаки, отримали заряд спортивної злості. Можливо, ще піймали вони “червоно-білих” на розслабленості, які зарано повірили у свою перемогу, та повернули інтригу — 24:22. Але всі ці старання чешки самі перекреслили вже в наступному епізоді, коли подали в аут.

Третя партія була схожа на попередню: українська команда повністю контролювала хід подій на паркеті, а представниці Чехії продовжували шукали наші вразливі місця. Втім, їх було вже не так багато. Мабуть, Іван Петков у перерві після другого сету попередив своїх підопічних, щоб ті не втрачали концентрацію ні на мить. На щастя, дівчатам вдалося виконати настанови тренера — 25:10.

Кращою бомбардиркою матчу з 15 очками стала капітан “червоно-білих” Світлана Дорсман.

Склад СК "Прометей": Дар’я Великоконь (5), Ана-Марія Джонєв, Олександра Міленко (1), Вікі Савар (11), Євгенія Хобер (3), Маргарита Степаненко (14), Анна Артишук (3), Кіма Жаркова, Мірта Грбач (8), Світлана Дорсман (к) (15), Вікторія Даньчак, Анастасія Маєвська (4), Кристина Нємцева (л), Анастасія Карасьова (л).