“Альба Блаж” — “Прометей”: українки поразкою завершують виступи в Лізі чемпіонів

Прометей

Ліга чемпіонів ЄКВ 2022/23

Груповий етап. 6-й тур

Тиргу-Муреш (Sala Polivalentă). Румунія. 8 лютого

“Альба Блаж” — СК “Прометей” 3-1 (25:23, 25:20, 24:26, 25:16)

У матчі 6-го туру групового етапу Ліги чемпіонів СК “Прометей” на виїзді зустрічався з румунським клубом “Альба Блаж”. Цей поєдинок мав велике значення для обох команд, адже саме тут вирішувалася доля путівки до чвертьфіналу Кубку ЄКВ. На превеликий жаль, у підсумку вона дісталася нашим суперницям.

Зі старту в “червоно-білих” виникали проблеми з прийомом. Тому на подачі Бояни Міленкович, яка в ті хвилини встигла заробити ейс, рахунок став 4:1 на користь господарок. Іван Петков відреагував тайм-аутом, що дещо стабілізувало гру.

Обидві сторони почали стабільно обмінюватися результативними атаками. На екваторі партії помилка при введені м'яча у гру та організований блок румунок погіршили наше становище — 13:7. Втім, згодом вдалий відеочелендж на торкання сітки від наставника “Прометея” додав упевненості його підопічним і допоміг зменшити відставання — 15:12.

Під кінець сету Вікторія Руссу поцілила в аут. А в наступному розіграші вже наша Вікторія Даньчак подала ейс і повернула інтригу — 23:22. На превеликий жаль, діагональна “Альби” виправилася після попередньої похибки, чим поставила крапку в даному відрізку — 25:23.

Початок наступної партії був за “червоно-білими” — 2:4. Далі представниці Румунії ненадовго перехопили ініціативу та здійснили спурт — 6:4. Незважаючи на це, наші волейболістки продовжили нав'язувати свою гру опоненткам. Олександра Міленко спочатку блок-аутом вирівняла паритет, а через кілька миттєвостей елегантним скиданням забезпечила лідерство вітчизняному клубу — 9:11.

“Гойдалки” на паркеті продовжилися. У певний момент ряд простих помилок на завершальній стадії атак гостей призвів до катастрофічних цифр на табло, враховуючи те, як розвивалися події від самого початку — 18:15. Перевернути хід протистояння підопічні Петкова вже не змогли — 25:20.

На фоні попередніх невдач гравчині “Прометея” третій сет почали зі слабкою вірою в загальну перемогу — 6:2. Це відчувалося в кожному русі та торканні м'яча — 14:7. Болгарський наставник намагався врятувати ситуацію перервами і замінами. Зокрема на майданчику замість Мірти Грбач з'явилася Анастасія Маєвська, і, як виявилося, на фарт.

Подібні пертурбації таки пішли на користь нашим спортсменкам, бо відрив між колективами з кожним розіграшем скорочувався — 15:12, 17:14. У той відрізок впадали в очі дії українок на блоці. Цим ігровим елементом вони заробили значну частину очок.

Постріл Руссу в антену, і це — 19:18. “Червоно-білі” отримали чудову можливість зачепитися за партію після результативного скидання Світлани Дорсман — 23:23. Дуже скоро наш капітан, вклавши всю свою силу в удар, заробила сетбол. Його вдалося реалізувати в наступному епізоді — 24:26.

Доволі потужно стартувала “Альба” в четвертому сеті — 5:0. “Прометей“ "знявся” після невдалої подачі опоненток. Як би нам не хотілося, але цей момент не став точкою відліку камбеку української команди — 25:16 і загальні 3-1.

Отже, наші гравчині з однією перемогою та двома пунктами посідають підсумкове четверте місце в групі В.

Склад СК "Прометей": Дар’я Великоконь, Катерина Гусейнова, Кіма Жаркова, Олександра Міленко, Євгенія Хобер, Анна Артишук, Мірта Грбач, Світлана Дорсман (к), Вікторія Даньчак, Анастасія Маєвська, Кристина Нємцева (л), Анастасія Карасьова (л).