9 лютого1895 року викладач фізичного виховання коледжу Асоціації молодих християн пан Вільям Дж. Морган у місті Холіок підвісив у спортзалі тенісну сітку на висоті 196 см, і його учні почали перекидати через неї м’яч.
І так уже 128 років цей день прийнято вважати днем народження волейболу, однієї з найпопулярніших спортивних ігор.
Нову гру спочатку охрестили «mintonette», та вже за рік, коли це «ноу-хау» представили громадськості на конференції Союзу християнської молоді в Спрінгфілді, професор Альфред Хальстед запропонував перейменувати її у «волейбол», що в перекладі означає «літаючий м’яч».
У 1897 році фахівцями було розроблено перші чіткі правила волейболу, а у 1900 році він вийшов за межі США і почав швидко поширюватися в інших країнах світу, набуваючи все більшої популярності.
До України ж ця гра завітала у 1925 році. Тоді професор з Харкова В. Блях випадково потрапив на цю гру і вирішив щось подібне організувати у рідному місті. Тож, буквально за кілька днів у Харкові звели перші волейбольні майданчики, де почалися масові змагання, які, власне, і поклали початок розвитку волейболу в Україні. Далі активно створювалися команди у тому ж Харкові, а також в Одесі, Дніпропетровську, Києві…
До речі, саме українське місто стало ареною проведення першого офіційного чемпіонату Радянського Союзу: у квітні 1933 року він відбувся у Дніпропетровську (нині Дніпро).
Новою ерою розвитку волейболу став 1947 рік. Волейбол було включено до програми Олімпійських ігор.
На даний момент цей прекрасний вид спорту є наймасовішим у світі, а ФІВБ налічує у своїй «сім’ї» більш як 220 країн.
Сьогодні, у день народження волейболу, побажаємо усім спортсменам успіху, стрімкого руху вперед, невпинного розвитку та удачі на майданчику.
Нехай Україна буде мирною і грає у волейбол!