Жіноча збірна України розпочала підготовку до матчів відбору на Євро-2023

Цієї миті національна жіноча збірна України перебуває в болгарському місті Пловдив. Там 4 липня стартував перший етап підготовки нашої команди до матчів відбору на чемпіонат Європи-2023, який триватиме до 30 липня.  Нагадаємо, що її суперниками у кваліфікаційному раунді змагань стали: Португалія, Угорщина та Кіпр. 

За словами головного тренера жовто-блакитних Івана Петкова, усі гравці, які виступали в останньому розіграші Золотої Євроліги, були викликані на ці збори. 

- Вважаю, що вони цілком змогли б нам допомогти пройти кваліфікацію на Євро. Втім, деяких імен у списку все-таки немає. Я хочу подякувати всім членам збірної, які демонструють дуже великі амбіції, гарну робочу етику та бажання рости і розвиватися як гравці та єдиний колектив!

Як я вже не раз казав, зараз ми будуємо молоду команду. Через те даємо шанс й іншим гравцям проявити себе, намагаючись побачити всі перспективи українського волейболу. Саме тому на першу частину нашої підготовки ми викликали кількох новачків, за якими пильно спостерігатимемо. Важливо, аби вони якомога швидше перейнялися атмосферою в команді, - розповів Петков. 

Після тренувань у Болгарії українки вирушать до Боснії і Герцеговини, де 31 липня та 1 серпня проведуть кілька спарингів. Наступний пункт призначення – Чехія. Там наша команда також планує зіграти два товариських матчі — 5 і 6 серпня. Далі 12 та 13 серпня на неї чекають подібні поєдинки з Естонією.

Список гравців, викликаних на збори до лав збірної України:

пасуючі: Дар'я Великоконь, Олена Рудик, Станіслава Парфьонова; ліберо: Христина Нємцева, Анастасія Карасьова; центральні блокуючі: Світлана Дорсман, Анастасія Маєвська, Вікторія Даньчак, Марина Мазенко, Ксенія Пугач; діагональні: Анна Артишук, Олеся Рихлюк, Анастасія Крайдуба; догравальниці: Олександра Міленко, Карина Денисова, Євгенія Хобер, Юлія Димар, Валерія Нудьга, Валерія Якушева, Олександра Биценко.