Южненський «Хімік» обмінявся перемогами з тернопільською «Галичанкою»

В матчах 5-го туру чемпіонату України у перший день верх взяла команда Віктора Туркули, у другій - підопічні Євгена Ніколаєва. Огляд матчів опублікувала прес-служба «Хіміка».

«Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ» - «Хімік» – 3:0 (25:20, 25:23, 27:25)

«Галичанка»: Міленко 15, Лозинська 5, Хилюк (к) 5, Дрьомова 6, Федик 16, Мазенко 8; Ротар (л). Тренер – Віктор Туркула.

«Хімік»: Фролова 5, Бойко 8, Яковчук 5, Великоконь 1, Микитюк 1, Хобер 1; Немцева (л), Козлова 11, Степанівська (к) 10, Маєвська 4, Скрипак 3. Тренер – Євген Ніколаєв.

Судді: А. Ковальчук (Луцьк), А. Льопа (Івано-Франківськ).

Тривалість матчу: 81 хв. (23+28+30).

Набрані очки: 77-68 (41-34 – атака, 7-11 – блок, 8-4 – подача, 21-19 – помилки суперника)

15 листопада. Спорткомплекс ТНЕУ № 1. 105 глядачів.

«Хімік» поступився «Галичанці-ТНЕУ-ГАДЗ» у першому гостьовому матчі 5-го туру чемпіонату України. Перші дві партії «Хімік» програв, поступившись в кінцівках. Тернопільські волейболістки дуже серйозно підготувалися до битви з 9-кратним чемпіоном України – і в тактичному відношенні, і в психологічному – обидва матчі вони провели з високим настроєм.

Починаючи з другої партії, «Хімік» грав у бойовому складі, але нічого не міг вдіяти з суперником, що розігрався. Хоча в третьому сеті у южненської команди були всі шанси, щоб перевернути гру – волейболістки «Хіміка» мали чотири сетболи (24:20), але допустили серію помилок і не впоралися в нападі з 17-річною Мартою Федик, яка набрала останні два очки своєї команди. Відзначимо, що в першій і третій партіях южненські волейболістки «подарували» супернику по 10 очок.

Це була перша поразка «Хіміка» в нинішньому чемпіонаті. З рахунком 0:3 чемпіонки країни не програвали з квітня 2016-го, коли поступилися запорізькій «Орбіті».

«Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ» - «Хімік» – 1:3 (33:31, 14:25, 15:25, 22:25)

«Галичанка»: Міленко 16, Лозинська 8, Хилюк (к) 3, Дрьомова 9, Федик 9, Мазенко 10; Ротарь (л), Пилипенко, Борознова, Лях. Тренер – Віктор Туркула.

«Хімік»: Козлова 20, Скрипак 5, Фролова 11, Бойко 22, Степановська (к) 13, Маєвська 13; Немцева (л), Сінгх (л). Тренер - Євген Ніколаєв.

Судді: А. Льопа (Івано-Франківськ), А. Ковальчук (Луцьк).

Тривалість матчу: 111 хв. (35+24+24+28).

16 листопада. Спорткомплекс ТНЕУ № 1. 90 глядачів.

У другому матчі «Хімік» стартував лигочемпионським складом і довгий час контролював гру. Отримана після скидання Тетяни Козлової перевага в 6 очок (19:13), здавалося, гарантувала команді з Южного перемогу у першій партії. Але тернопільські волейболістки, як і напередодні, показали просто-таки божевільний настрій і за рахунок дій у захисті скоротили відставання – 18:19. «Хімік» знайшов, чим відповісти, заробивши чотири сетболи (24:20), але реалізувати їх не вдалося. Серія помилок у нападі - і ініціатива вже у «Галичанки» - тепер вже серія сетболів у господинь. Втім, і «Хімік» після ейса Анастасії Маєвської отримав свій шанс на перемогу в партії, але останнє слово залишилося за суперником. Юлія Бойко помилилася в прийомі, А Марія Лозинська реалізувала перехідний м'яч.

«Хімік» програв у Тернополі четверту партію, а тому відступати було вже нікуди. І в наступних партіях южненська команда нарешті знайшла свою гру, звівши до мінімуму власні помилки, і своєї переваги вже не упустила. У другій партії на подачі Юлії Бойко «Хімік» довів відрив до 6-ти очок (14:8). Далі – більше. 25:14 – переконлива перемога в партії. За схожим сценарієм розвивалася боротьба в наступних партіях – «Хімік» вирішував всі питання задовго до їх закінчення

3:1 – «Хімік» взяв впевнений реванш за поразку в першій грі і, таким чином, зберіг друге місце в турнірній таблиці, маючи в активі 21 очко після 8-ми ігор. Стільки ж у «Галичанки». Лідирує «Прометей», який набрав 30 очок в 10-ти матчах.

Наразі підопічні Євгена Ніколаєва в гарному настрої приступають до підготовки дебюту в груповому турнірі Ліги чемпіонів. З Тернополя «Хімік» повертається в Южний. У понеділок у команди тренувальний день, у вівторок – виліт до Італії, в середу - перший в історії матч групового турніру Ліги чемпіонів.

Нагадаємо, найближчий офіційний матч «Хімік» проведе 20 листопада в Італії в 1-му турі групового турніру Ліги чемпіонів з «Новарою» - чинним переможцем турніру.