Травма Фігейреду та напів-камбек «Галичанки»: нелегка звитяга «Прометея»

«Галичанка» все-таки домоглася свого, розмочивши рахунок по партіях у поєдинках проти «Прометея». Важко сказати, які завдання ставив сьогодні перед своїми підопічними Віктор Туркула після чотирьох «сухих» поразок. Але можна з упевненістю говорити про те, що на п’яту партію тернополянки виходили тільки з думками про перемогу.

Кам’янчанки почали гру впевнено, повівши в рахунку – 1:4. Певний проміжок часу гості майстерно тримали «Галичанку» на відстані трьох балів. Дар’я Дрозд опинилася в епіцентрі подій: спочатку центральна блокуюча вдало відігралася від блоку, а от в наступному розіграші господарки вже зробили висновки, вдало «зачохливши» нашого капітана – 5:8.

Чи варто говорити про спурт гостей, за допомогою якого ті зрівняли рахунок, якщо ривком відповіли й «червоно-білі»?! Це риторичне запитання. Далі Катерина Дудник порадувала нас вдалою подачею, після якої Дрозд ударом по перехідному м’ячу принесла чергове очко для своєї команди - 12:20. Кінцівка партії пройшла за рівної боротьби, і в кінцевому  підсумку «Прометей» святкував перемогу – 18:25.

Другий відрізок зустрічі ознаменувався для обох команд як стрімкими підйомами, так і падіннями. Кам’янчанки зусиллями Лайзи та Діани Карпець знову вибилися в лідери – 2:6. Настанови Туркули під час взятого ним тайм-ауту розшевелили  його підопічних, і згодом ті рахунок зрівняли – 6:6. Але вийти вперед своїм суперницям в цьому сеті «Прометей» не дозволив.

В якийсь момент у підопічних Андрія Романовича почалися проблеми на прийомі. Цим скористувалася Олександра Міленко: дві її спроби перевести круглого з зони подачі на нашу половину майданчика закінчилися успіхом – 14:15. Волейболістки «Прометея» не знітилися та продовжували мало-помалу заробляли очки: скидання Олени Напалкової, м’який, але влучний постріл Катерини Дудник наблизили нашу команду до сет-болу – 20:24. Далі наша діагональна «зачохлила» Валерію Дрьомову й партія за нами – 20:25.

Ті проблеми, які почалися в гостей у другому сеті, досягли свого піку в наступних партіях. Уперше в цій грі «Галичанка» повела в два очки – 3:1. Через деякий час Ніколова планером вирівняла положення колективів – 6:6. Проте ближче до екватору тернополянки заграли агресивніше в захисті, до чого кам’янчанки були не готові. На додачу вищезгадані проблеми на прийомі та слабенька реалізація в атаці призвели до катастрофічних цифр на табло – 25:17.

Наші дівчата не змогли зібратися й у четвертому сеті, натомість волейболістки «Галичанки» піймали кураж – 8:3. Поодинокі впевнені постріли Фігейреду та Дудник ситуацію не рятували. Коли здавалося, що «червоно-білі» прийшли до тями та почали наздоганяти (13:10), господарки організували спурт (5:0). Нерви на майданчику призвели до красної картки, яка дісталася Ангеліні Мірчевій. Перед цим стався ще один неприємний епізод – Лайза отримала травму й змушена була залишити поле бою, а замість неї з’явилася Анна Єфременко. В результаті підопічні Віктора Туркули довели даний відрізок гри до звитяги – 25:15.

Отже, тай-брейк, на який після двох сетів ніхто не очікував, мабуть, навіть і самі тернополянки. Стартові його хвилини були за гостями. Андрій Романович все-таки зміг достукатися до своїх підопічних. Останні виглядали більш сконцентрованими, але втома та кадрові втрати давалися в знаки. Тому суперники йшли нога в ногу майже до кінця – 12:13. Але останні два пункти залишилися саме за нашими дівчатами. До речі, крапку в зустрічі блоком поставила Діана Франкевич, яка вийшла на заключні розіграші.

«Галичанка»: Міленко, Лозінська, Пилипенко, Хилюк (к), Дрьомова, Федик, Борознова, Лях, Кімак, Ротар (л), Мазенко. Тренер – Віктор Туркула.

«Прометей»: Дудник, Карпець, Дрозд (к), Дельрос (л), Дуденок, Мірчева, Єфременко, Ткаченко, Франкевич, Фігейреду, Лофф да Сілва, Ніколова, Напалкова. Тренер - Андрій Романович.

Судді: Паршин Віталій - Скібіцький Олексій.

Тривалість матчу: 108 хв. (21+24+22+23+18).

Набрані очки: 100-97 (55-54 – атака, 11-13 – блок, 4-6 – ейси, 30-24 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Міленко (25) – Дудник (16).

22 лютого. СК ТНЕУ. Тернопіль. Глядачі: 250.