СК «Прометей» завжди має мотивацію перемагати

Заключний ігровий день Кубка України не мав особливого турнірного значення для СК “Прометей”. Тому поєдинок проти ВК “Університет-ШВСМ”, в якому, до речі, майже всі волейболістки нашої команди отримали ігровий час, можна було вважати тренувальним.

Господарки вже не вперше в цьому сезоні погано ввійшли в ритм поєдинку. Чернігівчанки ж, навпаки, почали досить активно. Їхня гра в основному йшла через капітана Ганну Жулу, яка в підсумку стала кращим “снайпером” матчу (13). На завершальній стадії атак догравальниці допомагала Юлія Камінська. Активність дівчат трансформувалася в лідерство “Університету” - 4:5.

Брак на власній подачі став причиною розбалансованості та невимушених помилок на прийомі у волейболісток нашої команди - 7:10. Але згодом Діана Франкевич скоротила відставання своєї команди до мінімуму - 10:11. Недовго вболівальникам довелося чекати й лідерства кам’янчанок: Катерина Дудник зрівняла рахунок, пробивши з задньої лінії, а вже в наступному розіграші спортсменка подала ейс - 13:12.

Гравці “Університету” намагалися грати нестандартно та боролися за кожне очко, тому волейбольна фортуна вирішила їм за це віддячити двома поспіль ейсами Марії Булавчик, і знову нічия - 20:20. Переломним моментом у партії став удар парашутом Лайзи Фігуейредо, на який дивом ніхто з суперниць не відреагував - 22:21. Подвійний блок наших дівчат наблизив “Прометей” до перемоги в даному відрізку протистояння, в якому останнє слово залишилося за Дудник - 25:22.

Другий сет розпочався з тотальної переваги господарок - 6:1. На ігровому майданчику замість Діани Карпець та Ангеліни Мірчевої з'явилися Дар'я Дрозд та Олена Напалкова відповідно. Остання віддала кілька довгих передач із другої в четверту зону на активну Франкевич, яка якісно виконала свою роботу - 10:3. Підопічні Андрія Романовича повністю “намацали” свою гру й зупинити їх було вже неможливо - 14:4.

Тим часом Анна Єфременко змінила Лайзу. Вже через кілька розіграшів діагональна разом з Ракель намагалася “зачохлити” свою опонентку, проте марно. Анна швидко виправилася, відправивши круглого в порожню зону гостей - 21:13. Надмірна впевненість у власній перемозі зіграла злий жарт з кам’янчанками: почали з'являтися помилки в передачах, через що в них не виходило організувати путню атаку. Проте в діях підопічних Володимира Жули браку було більше, це й призвело до сет-болу, який знову реалізувала Катерина Дудник - 25:16

“Прометей” не став “тягнути кота за хвіст” і відразу ж позначив свою перевагу в третій партії - 3:0. Далі подвійний блок Дрозд та Напалкової змусив головного тренера чернігівчанок брати тайм-аут. Після перерви гості заграли гостріше, але цього було замало в поєдинку проти лідера Суперліги - 12:5. Перевага нашої команди збільшувалася, а гравці «Університету» вже просто чекали закінчення матчу - 18:5.

Під оплески трибун спорткомплексу «Прометей» на майданчик вийшла Анастасія Горбаченко. На обличчі спортсменки було помітно хвилювання, але вона з ним дуже швидко впоралася та подала ейс - 21:7. В кінці зустрічі господарки дозволили суперницям здійснити ривок престижу. Втім, чернігівчанки самі свій порив і втихомирили, помилившись в атаці - 25:13.

«Прометей»: Дудник, Карпець, Дрозд (к), Горбаченко, Дельрос (л), Дуденок, Мірчева, Єфременко, Франкевич, Фігуейредо, Лофф Да Сілва, Напалкова. Тренер - Андрій Романович.

«Університет-ШВСМ»: Г. Жула, Т. Кравчук, О. Жула, Сергєєва, Кімейчук, Булавчик, Камінська, К. Кравчук, Ковальчук. Головний тренер – Володимир Жула.

Судді: Скібіцький Олексій - Босенко Володимир.

Тривалість матчу: 57 хв. (21+19+17).

Набрані очки: 75-51 (30-31 – атака, 11-0 – блок, 7-3 – ейси, 27-17 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Франкевич (11) – Г. Жула (13).

17 січня. Кам'янське. СК «Прометей». Глядачі: 444.