СК «Прометей» - переможець першого етапу чемпіонату України

«Червоно-білим» вдалося достроково оформити першу сходинку на даному етапі української Суперліги. Сталося це в 16-му турі проти «Полісся-ЖДУ», в якому підопічні Андрія Романовича двічі перемогли житомирянок з однаковим рахунком 3-0 по партіях.

Початок другої зустрічі цих команд залишився за господарками майданчика, які вміло користувалися помилками своїх опоненток. Не можна сказати, що сьогодні їх було аж занадто багато. Проте навіть одна невдала спроба в матчі з «Прометеєм» може дорого коштувати для його суперника. Дарія Ковальчук, поціливши в аут (3:1), тільки підтвердила це твердження. Адже дуже скоро «червоно-білі» подвоїли свою перевагу, коли помилилася вже Дар’я Буткевич - 6:2.

Катерина Дудник зреагувала на кат-шот Марії Проценко, проте догравання було за житомирянками - 7:3. Далі гості виграли ще три очки, а відрив між колективами став мінімальним. Андрій Романович взяв тайм-аут, після якого кам’янчанки почали частіше підключати до атак центральних блокуючих, і це давало результат - 10:7. Через декілька розіграшів Буткевич і Котар не змогли «зачохлили» Десіславу Ніколову, а потім вся їхня команда прогледіла ейс Лайзи Фігейредо - 12:8.

В одному з епізодів Олені Напалковій не залишалося нічого іншого, як просто перевести м’яч на половину майданчика суперниць. Втім, «зв’язка» вчинила оригінально, підставивши під нього свій кулак. Сфера, як на радіокеруванні, приземлилася точно в ціль - 13:9. Підопічні Анатолія Казьмерчука не хотіли далеко відпускати господарок, тому перевага «Прометея» коливалася в межах чотирьох-двох балів. А коли здавалося, що гості от-от наблизяться впритул, за справу бралася наша важка артилерія в особах Дар’ї Дрозд та Діани Карпець - 21:18, 23:20. До речі, остання ефектним ударом завершила сет на користь своєї команди - 25:21.

Другий відрізок поєдинку нагадував перший стартовим рахунком на табло - 5:1. Відзначимо, що перші три очки для «Прометея» заробила Катерина Дудник. Спортсменка й сьогодні може похвалитися званням кращого бомбардира зустрічі (18). Ще одна догравальниця, але вже «Полісся», Юлія Димар не зреагувала на постріл Лайзи й наставник житомирянок взяв 30-секунднку перерву, після якої його підопічні змогли відіграти два бали - 6:3.

Десіслава Ніколова в цьому матчі більше працювала на оборону, проте добре вистрілювала болгарка й в атаці - 10:7. Вже в перші мілісекунди зльоту Фігейредо над сіткою гості зрозуміли, що нічим хорошим для них це не скінчиться, і вони не помилилися - 12:8. Чудовий спурт «Прометея» (7:0) просто поховав інтригу в партії - 19:9. Зважаючи на це, Андрій Васильович дав трохи перепочити Десі, а замість неї на паркеті з’явилася Катерина Ткаченко. Блок-аут саме цієї спортсменки став останнім у сеті - 25:12.

Поговоримо про заключну партію протистояння, яка почалася для нас не надто вдало - 0:3, 1:5. Житомирянки заграли активніше, незважаючи на те, скільки часу до того вони вже провели на майданчику. Можна сказати, що в них відкрилося друге дихання, але вистачило його ненадовго. Трішки відпочивши, Ніколова вступила в гру й бал відквитала. Далі Буткевич витягла «мертвий» м’яч після атаки наших волейболісток, але Карпець старання суперниці не оцінила, влучивши в ціль з другої спроби. Згодом «червоно-білі» були вже попереду - 6:5.

У «Прометея» відбулася заміна по позиціях: Анна Єфременко, Ангеліна Мірчева та Дар'я Дуденок добре ввійшли в гру та не дозволили опоненткам переломити хід зустрічі. Буквально на хвилинку в нас виникли проблеми на подачі Дарії Ковальчук - 12:11. Втім, далі неприємності були лише в підопічних Казьмерчука, що призвело до чергового ривка господарок, який і став вирішальним – 25:19.

Таким чином, СК «Прометей» вже за тур до завершення першого етапу чемпіонату України став недосяжним для свого найближчого переслідувача «Хіміка». Тому найближчі поєдинки Суперліги в Южному носитимуть суто формальний характер.

«Прометей»: Дудник, Карпець, Дрозд (к), Горбаченко, Дельрос (л), Дуденок (л), Мірчева, Єфременко, Ткаченко, Франкевич, Фігейредо, Лофф да Сілва, Ніколова, Напалкова. Тренер - Андрій Романович.

«Полісся-ЖДУ»: Буткевич, Осипчук, Парфьонова, Матешук, Богмацер (к), Котар, Проценко, Васянович, Шумейко, Кутнякова (л), Стужук, Ковальчук, Романчук (л), Димар. Головний тренер – Анатолій Казьмерчук.

Судді: Гулька Сергій - Медвідь Михайло.

Тривалість матчу: 61 хв. (21+18+22).

Набрані очки: 75-52 (50-29 – атака, 8-4 – блок, 4-3 – ейси, 13-16 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Дудник (18) – Буткевич (13).

14 березня. Камянське. СК «Прометей». Матч проходив без глядачів.