СК «Прометей» не без проблем перемагає «Університет-ШВСМ»

Цікаво було спостерігати за тим, як у першому матчі 5-го туру чемпіонату України між СК “Прометей” та ВК “Університет-ШВСМ” наші волейболістки героїчно долали проблеми, які самі ж собі створювали. У стартовому складі кам'янської команди замість травмованої Лайзи Фігуейредо з'явилася Анна Єфременко. Компанію на майданчику їй склали Ангеліна Мірчева, Діана Карпець, Катерина Дудник, Діана Франкевич та Вікторія Дельрос.

Стартова перевага господарок 3:0, мабуть, нікого не здивувала. Адже не вперше в цьому сезоні наші дівчата якось безвільно розпочинають поєдинок. Лік забитим м'ячам “Прометея” в матчі відкрила Єфременко. Діагональна своїми стараннями намагалася заслужити довіру тренера, але деколи ця надмірна активність негативно позначалася на її грі.

На подачі Каті Дудник рахунок став уже на користь команди з Кам'янського - 3:4. Після чергового вдалого блоку наших спортсменок наставник “Університету” Володимир Жула взяв тайм-аут. Послухавши вказівки тренера, чернігівчанки кинулися в бій та несподівано швидко скоротили своє відставання - 7:8. Подавати пішла Анна Сєргєєва, і через хвилину господарки вже раділи нічийному результату - Дельрос невдало зіграла на прийомі. Ця помилка стала відправною точкою для волейболісток “Прометея” в першій партії.

Вже скоро спортсменки «Університету» організували спурт, який цілком міг стати вирішальним у матчі - 16:10. Андрій Васильович рідко користується 30-секундними паузами, але це був не той випадок. Після невеликої перерви Дудник, здавалося, вселила впевненість в партнерів по команді, вколотивши круглого в половину майданчика суперниць. Далі Напалкова, яка змінила Мірчеву по ходу сета, виконала класну подачу, підкріпивши успіх догравальниці. Проте чергові помилки на блоці та прийомі наших дівчат призвели до катастрофічних цифр на табло - 19:12. Багато сумбуру в діях підопічних Романовича можна лише пояснити недостатнім налаштуванням на гру.

Зусиллями Єфременко та Дудник “Прометею” вдалося відквитати пару очок, а згодом потужним ударом нагадала про себе і Карпець. До речі, на рахунку Діана в цьому протистоянні 15 очок, а кращим "снайпером" матчу стала чернігівчанка Ганна Жула, у якої на один заліковий бал більше. Дуже швидко господарки зуміли “знятися” - 20:16, проте, забігаючи наперед, скажемо, що вирішальні розіграші були за гравцями нашої команди.

Перевага “Університету-ШВСМ” почала помітно танути, та ризик програти партію все одно залишався неймовірно високим - 23:20. Прийшов час братися за справу Даші Дрозд. Досвідчений капітан заробила для своєї команди важливі очки, які допомогли нівелювати відставання. Катя Дудник у цьому поєдинку виглядала не так яскраво, як завжди, але саме її результативні удари допомогли зрівняти рахунок та вивести “Прометей” вперед - 24:25. В цей момент стало зрозуміло, що наші дівчата вже свого не віддадуть. Чернігівчанки намагалися повернути собі лідерство в сеті, але на щастя для нас, у них нічого не вийшло. Крапку в напруженій партії поставила Діана Франкевич - 26:28.

Здавалося, що після пережитого волейболістки “Прометея” повинні були зробити певні висновки та зіграти в другому сеті краще. Проте господарки майданчику знову першими повели в рахунку - 3:1. Вдала гра Франкевич дозволила нашій команді відновити паритет у матчі ти вийти вперед. Проте систематичні помилки кам'янчанок призвели до втрати лідерства. Гра довгий час йшла нога в ногу - 10:10, 15:15, - тому Андрій Васильович вирішив, що треба щось змінювати: на майданчику замість Ані Єфременко з'явилася Катя Ткаченко. Таким чином “Прометей” почав грати з трьома догравальницями.

Через декілька хвилин наші дівчата знову опинилися в ролі наздоганяючого - 21:17. Заслуга в цьому саме дівчат з Чернігова, які загалом у цьому матчі заробили 9 ейсів, це вдвічі більше, ніж у наших красунь (4). Особливо вирізнялися на фоні своїх партнерок догравальниці Ганна Жула та Юлія Камінська, в активі яких 78% очок усієї команди.

Володимир Жула підбадьорював своїх підопічних, мовляв, грайте та пам'ятайте, яку перевагу втратили в першій партії. Але волейболістки його не почули та вкотре дозволили “Прометею” наздогнати себе. Завдяки впевненим діям Даші Дрозд, яка добре подавала та грала на блоці, колектив з Кам'янського святкував перемогу й в другому сеті - 22:25.

А от у заключному відрізку матчу боротьби не вийшло, адже господарки були подавлені психологічно. Віддавши всі свої сили та емоції в попередніх сетах, скласти гідну конкуренцію вони вже були неспроможні. В даній партії хотілось би відзначити гру Каті Ткаченко, яка добре атакувала та грала на блоці. Загалом в цьому поєдинку вона заробила для своєї команди 8 очок. Також ефектною грою порадувала глядачів і Олена Напалкова - її блок та скидання стали прикрасою протистояння. Отже, підсумкові 10:25 у партії, та 0-3 в матчі.

«Університет-ШВСМ»: Г. Жула, Т. Кравчук, О. Жула, Сергєєва, Кімейчук (л), Булавчик, Камінська, Коленко, Демченко, К. Кравчук, Ковальчук, Полторацька, Тімошенко (л). Тренер – Володимир Жула.

«Прометей»: Дудник, Карпець, Дрозд (к), Горбаченко, Дельрос (л), Дуденок, Мірчева, Єфременко, Ткаченко, Франкевич, Напалкова. Тренер - Андрій Романович.

Судді: Рибалка Юрій (Запоріжжя) - Кравченко Вадим (Житомир).

Тривалість матчу: 65 хв. (25+23+17).

Набрані очки: 58-78 (32-34 – атака, 5-17 – блок, 9-4 – ейси, 12-23 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Г. Жула (16) – Д. Карпець (15).

15 листопада. Чернігів. СЗ НУ "Чернігівський колегіум". Глядачі: 212.