Рівненська «Регіна» двічі поступилася житомирянкам

Вчора завершилися матчі п’ятого туру жіночої Суперліги. Рівненські волейболістки на своєму майданчику приймали житомирське «Полісся». Огляд цих зустрічей опублікувала Рівненська обласна федерація волейболу.

Потрібно зазначити, що в Житомирі - справжній волейбольний бум: минулого сезону одразу і чоловіча, і жіноча команди отримали путівку в Суперлігу і не загубилися серед команд найвищого українського волейбольного ешелону.

Перед цім туром житомирянки посідали високе четверте місце, маючи в своєму активі перемоги над «Волинню», «Білозгаром» та «Університетом». Тож недарма в анонсі туру від ФВУ саме житомирянки вважалися фаворитками даного протистояння. Проте «Регіна» виступала вдома, де і стіни допомагають, тому сподівання на те, що рівнянки зможуть перервати серію поразок, були.

«Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - «Полісся-ЖДУ»
0:3 (23:25, 23:25,22:25)
0:3 (14:25, 14:25,15:25)

І ці сподівання ледве не виправдалися в перший ігровий день туру. З початку матчу шла рівна боротьба з невеликою перевагою гостей. За рахунку 10:13 Дмитро Юрченко змушений був вдатися до тайм-ауту. Тайм-аут спрацював, хоч і дещо з запізненням. «Регіна» за рахунку 13:17 зуміла набрати поспіль 4 очки і вже гості зупинили гру хвилинною перервою. Розпочалися «гойдалки» - жодна з команд не могла забезпечити відрив. При такому перебігу подій перевагу отримає команда, яка зробить менше невимушених помилок. Нажаль, за рахунку 19:20 такої помилки припустилися господарки. Піднявши потужну атаку «чотири-по-чотири» рівненські волейболістки не розібралися з третім дотиком і рахунок став 19:21. Тренер «Регіни» вдруге взяв тайм-аут. Однак змінити перебіг подій, не дивлячись на декілька блискучих розіграшів, рівнянкам не вдалося. 23:25.

Початок другої партії пройшов за незначної переваги «Регіни». «Полісся» рівненську команду в рахунку не відпускало і відчувалося, що в такому ритмі пройде вся партія. Команди декілька разів змінювали одна одну в ролі лідера, але переваги більше ніж у два очки ніхто не міг досягти. На відмітку «20», яка умовно визначає кінцівку партії, першими вийшли рівнянки. Коли рахунок став 22:20 на користь господарок, зажеврілася надія, що ось-ось і господарки дотиснуть амбітних опоненток. Однак… Далі господарки спочатку не справилися з скиданням з задньої лінії, потім зірвали прийом і нарешті трохи не поталанило на блоці, коли м’яч від рівненського блоку по високій траєкторії через весь майданчик «Полісся» все ж таки потрапив в аут, і обнадійливі «+2» миттєво перетворилися на відставання. Хвилинна перерва від Дмитра Юрченка подіяла, проте за рахунку 23:23 рівнянки знову не змогли підстрахувати відскок від блоку і в наступному епізоді технічною атакою по лінії житомирянки завершили партію на свою користь.

Старт третього сету був катастрофічним. Господарки горіли 3:10! Далі більше – 5:14, 13:21, 14:23, 16:24! І в цей момент чи то господарки скинули з себе психологічний тягар, чи вдалий відрізок розхолодив гостей, але «Регіна» почала розіграш за розіграшом залишати за собою. За цей період гості двічі вдавалися до перерв, але рахунок дійшов до вже прийнятного 22:24. І все закінчилося суперечливою ситуацією. Атака житомирянки з четвертої зони була відверто в аут, але судді зафіксували торкання рівненського блоку. Як не намагалися Лариса Тимчак та Дмитро Юрченко довести протилежне, судді свою думку не змінили. Тож, поразка 0:3, але поразка в серйозній боротьбі, яка давала сподівання на продовження впертого протистояння.

Однак, друга гра відверто розчарувала. За всі три партії господарки жодного разу не лідирували в рахунку та й сам рахунок сетів говорить сам за себе. «Полісся» переважало господарок в усіх компонентах, а «Регіна», напевне, провела найгіршу гру в сезоні. Тож і не дивно, що матч не протривав і годину, завершившись впевненою перемогою гостей. Це перший випадок в цьому сезоні, коли в рамках туру «Регіна» не змогла виграти жодної партії.

Надалі простіше не буде. В наступному турі на рівнянок чекає надважкий виїзд в Кам’янське до лідера чемпіонату – тамтешнього «Прометею».