«Прометей» робить вагомий крок до «Фіналу чотирьох»

СК “Прометей” розпочав 3-й етап Кубка України матчем проти “Галичанки-ТНЕУ-Гадз” - вже в першому турі зустрілися основні претенденти на вихід до “Фіналу чотирьох”. Гра обіцяла бути цікавою, проте насправді інтриги не вийшло.

Команди вже на старті обмінялися стрімкими результативними атаками, обнадіявши глядачів, що весь поєдинок проходитиме в такому дусі. І справді, передбачити переможця першого сету було неможливо майже до його завершення. Гості грали гостріше, ніж їх суперниці, і це приносило їм результат - 1:3.

Ангеліна Мірчева раз за разом навантажувала передачами Діану Франкевич, тому не дивно, що догравальниця за весь поєдинок атакувала опоненток аж 32 рази. Проте її удари на силу ніякої загрози тернопільчанкам не несли, інша справа - на виконання - 4:4. Далі невдалі дії волейболісток “Прометея” змусили Андрія Романовича взяти тайм-аут – 6:10.

Після невеликої перерви нарешті нагадала про себе Діана Карпець - 8:11. Центральна блокуюча, яка привчила нас до своєї активної й результативної гри, доволі рідко опинялася на ударній позиції в цій зустрічі, тому в підсумку на рахунку спортсменки всього 6 очок. Також не відзначилася особливою результативністю й Катерина Дудник, але догравльниця допомагала на прийомі Вікторії Дельрос.

Господарки на протязі тривалого часу не могли наздогнати своїх суперниць - 15:18. Втім, Андрій Васильович не поспішав брати другу перерву, десь відчуваючи на досвіді, що його підопічні впораються й без додаткових настанов. Так воно в підсумку й сталося: тож при рахунку 19:19 підбадьорюючі слова для своїх гравців змушений був знаходити вже Віктор Туркула.

Як не намагалися волейболістки “Галичанки” щось змінити, втім СК “Прометей” вже було не зупинити. Дрозд скористалася неуважною грою суперниць і відправила круглого у вільну зону під задню лінію. Два наступних м’ячі гості привезли собі самі - 23:21. Коли нашій команді для перемоги в партії залишалося взяти одне очко, Марина Мазенко на подачі не витримала напруги та влучила в аут - 25:23.

Другий сет почався з затяжного розіграшу, який залишився за господарками. Після цього кілька хвилин на майданчику була присутня лише одна команда - це “Прометей”. Адже тільки так можна пояснити його вражаючий ривок 9:0. Капітан тернопільчанок Тетяна Хилюк "розмочила" рахунок свого колективу в цій партії. Відзначимо, що “Галичанка” все ж змогла повернутися до гри, відквитавши кілька балів - 13:6.

Гарно склалася в повітрі Карпець, але цього було замало для того, щоб заробити очко. А от Лайзі, яка стала кращим "снайпером" зустрічі, гарматного пострілу вистачило - 19:9. Згодом на майданчику замість неї з'явилася Дар’я Дуденок, яка відразу зірвала оплески на трибунах ейсом. Гості знову на власній подачі закінчили партію - цього разу помилилася Анастасія Лях - 25:13.

У заключному відрізку цього протистояння тернопільчанки тільки в дебютних розіграшах змогли нав'язати боротьбу “Прометею”. Підопічні Туркули навіть вели в рахунку - 3:4, але досить швидко розгубили свій гандикап - 6:5. Далі Мірчева закріпила успіх своєї команди - 7:5. Проте систематичні помилки господарок змусили ненадовго відкласти їхню перемогу - 10:10.

Волейболістки «Галичанки» не встигали страхувати одна одну. Все частіше почали з'являтися порожні зони, чим не соромилися користуватися господарки. Перевага останніх збільшувалася на очах, і дуже швидко наша "зв'язка" своїм скиданням поставила крапку в цій зустрічі - 25:15. Таким чином “Прометей” перемагає свого основного конкурента в боротьбі за першу сходинку в групі “З” і робить вагомий крок до “Фіналу чотирьох”.

«Прометей»: Дудник, Карпець, Дрозд (к), Горбаченко, Дельрос (л), Дуденок, Мірчева, Єфременко, Франкевич, Фігуейредо, Лофф да Сілва, Напалкова. Тренер - Андрій Романович.

«Галичанка»: Міленко, Лозінська, Пилипенко, Хилюк (к), Дрьомова, Федик, Борознова, Лях, Ротар (л), Мазенко. Тренер – Віктор Туркула.

Судді: Скібіцький Олексій - Босенко Володимир.

Тривалість матчу: 75 хв. (35+19+21).

Набрані очки: 75-51 (44-29 – атака, 6-4 – блок, 5-5 – ейси, 20-13 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Фігуейредо (17) – Міленко (16).

15 січня. Кам'янське. СК «Прометей». Глядачі: 693.