«Прометей» - «Хімік»: довго розгойдувалися, але в підсумку тріумфували

Волейболістки “Прометея” перемогою над “Хіміком” відкрили новий сезон Суперліги-Дмарт. “Червоно-білі” довго розгойдувалися в цьому матчі, за що й поплатилися програним сетом. Він, до слова, починався з рівної боротьби — 5:5. Далі ж ініціатива перейшла до южненок.

Лора Кітіпова шукала передачами Хейді Казанову, яка на той момент ще не встигла як слід навести свій приціл. Гості, хоч і з певними труднощами, але справлялися з пострілами кубинки. У підсумку Іван Петков ще до екватора партії скористався тайм-аутом — 5:9.

Перерва ситуацію не виправила. Тут ще суперницям і Фортуна допомагала: після подачі Ганни Кириченко м'яч рикошетом від сітки зрадницьки впав на половині майданчика “Прометея”— 7:12. Через деякий час після нашого невдалого прийому догравальниця “Хіміка” отримала можливість прикластися по перехідному — 12:18 .

Вже під кінець стартового відрізка зустрічі представниці Дніпропетровської області почали оговтуватися. Повела за собою команду Богдана Анісова, яка вдало підключалася до атак та встигала на блоці. Коли за рахунку 20:23 подавати пішла Хейді, було відчуття, що зараз “червоно-білі” зможуть відквитати ще декілька балів. Так воно й вийшло — 23:23. Наступний розіграш став уособленням всієї краси волейболу. Затяжна та емоційна перестрілка завершилася на користь южненок. Втім, сетбол їм вдалося реалізувати з другої спроби — 24:26.

У другій партії гості продовжували добре оборонятися та своєчасно підстраховувати одна одну. В основному підводили їх власні ж помилки в атаці. Виграючи 0:2, вони прогавили спурт опоненток, який став вирішальним у сеті. Бо після того лідирували лише підопічні Петкова.

Ударний відрізок провела Нася Дімітрова: спортсменка спочатку потужним ударом вивела свій колектив уперед, а слідом за ним схитрувала, перекинувши руки волейболісток “Хіміка” — 5:3. Останні почали помітно підсідати: вже не завжди вони встигали за діями Казанови та Анісової — 16:11. Так, мало-помалу чинний чемпіон України довів усе до логічного завершення — 25:20.

Після того “Хімік” був не в силах нав'язати боротьбу господаркам, загалом набравши у двох наступних сетах менше очок, ніж у першому — 25:11, 25:12.

«Прометей»: Дудник, Мелюшкина, Анісова (к), Дімітрова, Сільченкова, Казанова, Кітіпова, Дегтярьова, Харчинська, Кутнякова (л), Тодорова (л), Мазенко. Тренер – Іван Петков.

«Хімік»: Кириченко, Дзюба, Політанська, Нємцева (л), Фролова, Степановська (к), Нікольнікова, Сінгх (л), Микитюк, Маєвська, Хобер, Деніна. Тренер – Євген Ніколаєв.

Тривалість матчу: 90 хв. (27+25+18+20).

Судді: Паєвський Володимир - Рибалка Юрій.

Набрані очки: 99-69 (58-38 – атака, 12-4 – блок, 8-6 – ейси, 21-21 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Анісова (24) – Кириченко (15).

1 жовтня. СК «Слобожанський». Глядачі: 257.