«Галичанка» - «Прометей»: спокійна перемога з нетривким кінцем

Уже четверта зустріч між командами “Галичанка” та “Прометей” закінчилася беззаперечним успіхом підопічних Андрія Романовича. Хочеться подякувати кам’янчанкам за незламність духу після невдачі з "Хіміком" у Кубку України та нашим вболівальникам – за гідну підтримку!

«Червоно-білі» з перших хвилин матчу взяли ініціативу в свої руки - 0:2. Відразу ж розвинути успіх їм не вдалося. Катерина Дудник помилилася в атаці, проте дуже швидко виправилася, влучно пробивши з-за лінії нападу - 3:5. Асистувала догравальниці Олена Напалкова, яка сьогодні вийшла у старті.

Після ейсу Дар’ї Дрозд «Прометей» збавив оберти, за що й поплатився: спурт господарок 5:0 (11:9) змусив Андрія Васильовича взяти тайм-аут. Невеличка пауза пішла на користь гостям, і згодом Діана Карпець рахунок зрівняла. А після помилки Валерії Дрьомової потребували перерви вже підопічні Віктора Туркули, адже дуже легко вони віддали лідерство в зустрічі.

Дриблінг допоміг Лайзі Фігейредо виконати класну подачу, з якою волейболістки “Галичанки” впоралися наполовину: круглий відлетів до кам’янчанок, де на нього вже чекала Дрозд, яка першим же дотиком вбила «цвях» у половину майданчика опоненток - 14:19. У певний момент господарки злилися в єдине з ритмом гри та почали заробляти легкі бали. Втім, порив «Галичанки» зупинили самі тернополянки, поціливши в сітку - 17:21. Після цього наші суперниці віддали кінцівку партії вже без бою - 18:25.

Другий сет також пройшов під диктовку «червоно-білих», які не дозволили підопічним Туркули навіть мріяти про перемогу. Функції лідера в цьому відрізку зустрічі взяла на себе Діана Карпець (в цілому заробила 15 очок, 4 з яких на блоці). Саме завдяки вдалій грі нашої центральної блокуючої “Прометей” комфортно повів у рахунку - 2:4.

Лайза “зачохлила” Марту Федик, блоком відповіли й тернополянки. Останні намагалися нав'язати кам’янчанкам гідну боротьбу – у них це вийшло, але тільки в третій партії. Наша догравальниця, MVP Кубка України, сьогодні грала різноманітно. Наприклад, в одному з епізодів Катерина просто перекинула ліс рук опоненток, що принесло результат - 9:13.

Свій вклад у перемогу “Прометея” внесла й Десіслава Ніколова - 10:15. Далі Марія Лозінська та Діана Карпець обмінялися результативними ударами - на той момент “червоно-білі” досягли позначки в 20 очок, натомість господарки лише - 16. Андрій Васильович дав відчути смак гри й Діані Франкевич, яка ненадовго змінила саме болгарку. Догравальниця без заробленого очка з майданчика не пішла - 16:22. Невдалі дії кам'янчанок на прийомі - тільки так можна назвати два поспіль ейси Лозінської - дозволили тернополянкам лише скоротити відставання - 19:25.

У заключній партії «Прометей» зумів відіграти три сет-боли, хоча спочатку ніщо не віщувало такого розвитку подій - 1:3. На відмінну від двох попередніх сетів, лідерство гостей у даному відрізку протистояння було трохи крихким. Відчувалося, що “Галичанка” в будь-який момент може помінятися з ними ролями.

Комфортний рахунок на табло (16:18) зіграв з підопічними Романовича злий жарт. Розконцентрованість «червоно-білих» призвела до помилок, які трансформувалися для волейболісток “Галичанки” в катастрофічні для нас цифри - 24:21. Не один тайм-аут знадобився наставнику "Прометея", щоб привести до тями своїх підопічних.

Освіживши диригента (на  майданчику замість Олени Напалкової з'явилася Ангеліна Мірчева), кам’янчанки ринулися відіграватися. Завдяки впевненим діям у захисті Вікторії Дельрос та капітанській рішучості Даші Дрозд, яка поставила крапку в цьому матчі ейсом, наша команда одержала перемогу в трьох партіях.

«Галичанка»: Міленко, Лозінська, Пилипенко, Хилюк (к), Дрьомова, Федик, Борознова, Лях, Кімак, Ротар (л), Мазенко. Тренер – Віктор Туркула.

«Прометей»: Дудник, Карпець, Дрозд (к), Дельрос (л), Дуденок, Мірчева, Єфременко, Ткаченко, Франкевич, Фігейреду, Лофф да Сілва, Ніколова, Напалкова. Тренер - Андрій Романович.

Судді: Паршин Віталій - Скібіцький Олексій.

Тривалість матчу: 75 хв. (21+24+30).

Набрані очки: 62-77 (40-51 – атака, 5-6 – блок, 7-5 – ейси, 10-15 – помилки суперника).

Кращі снайпери: Міленко (16) – Дудник (16).

21 лютого. СК ТНЕУ. Тернопіль. Глядачі: 300.