До нового року залишилося всього три дні. А чи знаєте ви, хто в СК «Прометей» виступає під номером «3»? Звісно, це наш капітан Дар’я Дрозд! Якщо легко знайшли відповідь на це запитання, тоді ловіть ще більше цікавих фактів про волейбол.
1. За даними Міжнародної федерації волейболу (FIVB), найбільше шанувальників цього виду спорту у Бразилії, США, Китаї, Німеччині, Аргентині, Сербії, Франції, Росії, Нідерландах, Польщі та Канаді. В чому феномен популярності волейболу? У простоті, позаяк для того, щоб почати грати у волейбол, потрібен лише м’яч та бодай один партнер. Цей вид спорту об’єднує волейболістів будь-якого віку та рівня майстерності.
2. Цьогоріч волейбол відсвяткував 125-річний ювілей. У далекому 1895-му році Вільям Джордж Морган винайшов цей вид спорту. Американець, описувавши його, зазначав, що волейбол – рекреаційний вид спортивної активності. Спершу волейбол називався мінтонет через подібність до бадмінтону. Згодом цей вид спорту отримав звичну для нас назву.
3. Перший м’яч, спеціально розроблений для гри у волейбол у приміщенні, з’явився на світ у 1900-му році. Його розробила компанія Spalding Company.
4. Перший чоловічий чемпіонат світу з класичного волейболу відбувся у 1949-му році, жіночий – у 1952-му. На чоловічому чемпіонаті брали участь 10 команд, а перемогу здобула збірна Радянського Союзу.
5. Вперше волейбол був представлений на Олімпіаді у 1924-му році, однак тоді у нього не було статусу олімпійського виду спорту. А вже за 40 років, у 1964-му році, на Олімпіаді у Токіо волейбол отримав статус олімпійського виду спорту, а волейболісти завоювали перші золоті, срібні та бронзові нагороди.
6. Волейбол потрапив до топ-10 найпопулярніших видів спорту на планеті. Окрім цього, він опинився у добірці найкращих командних видів спорту.
7. Волейбол вимагає від спортсмена неабиякої фізичної підготовки, позаяк волейболіст здійснює більше як 300 стрибків під час матчу.
8. Найдовший волейбольний поєдинок в історії тривав протягом 75 годин та 30 хвилин. Відбувся він у містечку Кінгстон, що у Північній Кароліні (США)
9. Найпотужнішою подачею в історії вважається удар, після якого м’яч летів зі швидкістю 132 км/год.
10. Подача м'яча в стрибку почала широко використовуватися у волейболі після поєдинку, що відбувся в 1984 році. Саме тоді, на Олімпійських іграх, бразильська збірна постійно застосовувала цей метод у грі. Така віддача дозволила їм зайняти друге місце, і була прийнята в основні комбінації з м'ячем у даному виді спорту.